Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" powróciła - po ponad rocznej przerwie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" powróciła - po ponad rocznej przerwie
29-08-2016 01:37   Janusz Ludwiczak
Przez ostatnie 15 miesięcy pasażerowie musieli korzystać z tramwajów linii nr 27. Od soboty to się zmieniło. W końcu otwarta została zmodernizowana trasa na Ogrody. Równocześnie przywrócone zostało kursowanie "siódemki". Z Łazarza zniknęła "osiemnastka", która przez ostatnie tygodnie umożliwiała dojazd z Głogowskiej na dworzec i Półwiejską.

Przypomnijmy. Od połowy maja zeszłego roku trwa przebudowa ulicy Dąbrowskiego, na odcinku od Żeromskiego do Szpitalnej. Inwestycja miała być prowadzona tylko pół roku, a bimby na Ogrody miały wrócić równo rok temu, na początku września 2015 r. Wykonawca inwestycji, hiszpańska firma Balzola wielokrotnie przekładała termin zakończenia przebudowy. Prace były stale opóźniane. W końcu miasto straciło cierpliwość i zażadało od wykonawcy odszkodowania i kar umownych. 28 czerwca Poznańskie Inwestycje Miejskie zerwały ze skutkiem natychmiastowym umowę z wykonawcą. Równocześnie ogłoszony został przetarg na wykonanie pozostałych prac budowlanych. Z kolei MPK zostały powierzone prace polegające na uzupełnieniu infrastruktury torowo-sieciowej. Prace miały potrwać 50 dni i tak też się stało.

Od soboty po 15 miesiącach przywrócony został ruch tramwajowy w ciągu ulicy Dąbrowskiego do pętli Ogrody. Na swoje trasy powróciły tramwaje linii nr 17 i 18. Po ponad rocznej przerwie na ulice wyjechały również "dwójka" i "siódemka". Tym samym zlikwidowana została "dwudziestkasiódemka", "wahadło nr 22" oraz autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T2. Ze względu na prowadzone jeszcze prace na ul. Przybyszewskiego tymczasowo "siódemka" zamiast na Ogrody kursować będzie przez Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką do pętli Budziszyńska.

Ponadto do środy włącznie tramwaje nie będą jeździć przez Teatralkę i Fredry. "Ósemka" kursuje objazdem po trasie: Głogowska , Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Gwarna, Mielżyńskiego, Pl. Cyryla Ratajskiego. 31 sierpnia ma zakończyć się remont na trasie PeSTki. Do tego czasu "dwunastka" i "czternastka" kursować będą objazdem na Wilczak, a tramwaje linii nr 15 na Połabską. Wszystko ma wrócić do normy 1 września, kiedy przywrócony zostanie "zasadniczy" rozkład jazdy. Po wakacyjnej przerwie przywrócone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 3 i 19.


Komentarze (1)

29-08-2016 21:17:28
norbi
Fajnie, tylko szkoda, że "7" nie jeździ na Ogrody ;(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: