Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Emdek" kończy 35 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Emdek" kończy 35 lat
21-05-2009 23:51   Janusz Ludwiczak
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 obchodzi w tym roku 35-lecie. Z tej okazji dla mieszkańców Łazarza i Poznania przygotowano w sobotę na boisku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych Jubileuszowy Festyn Rodzinny "Każdy talent ma - baw się z MDK".

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia. Z tej okazji MDK nr 3 przygotował w sobotę dla Łazarzan i mieszkańców Poznania na boisku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych Jubileuszowy Festyn Rodzinny: "Każdy talent ma - baw się z MDK".

Na festynie będzie można nie tylko się zabawić i mile spędzić sobotnie popołudnie, ale także poznać historię Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który nieprzerwanie od 35 lat mieści się na Łazarzu, przy ulicy Jarochowskiego 1.

Placówka powołana została we wrześniu 1974 roku. "Emdek", bo tak popularnie nazywany jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 codziennie tętni życiem od rana do późnych wieczornych. Przedpołudnia spędzają tutaj dzieciaki z Akademii Przedszkolaka, zaś popołudniu dzieci w wieku szkolnym i młodzież rozwija swoje talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, piosenkarskie, a nawet lingwistyczne w kilkunastu kołach i zespołach pod okiem profesjonalnych opiekunów i instruktorów.

Ponad 400 wychowanków w wieku od 4 do 20 lat korzysta ze stałych zajęć rozwijając swoje zainteresowania w aż 50 kołach, grupach i zespołach artystycznych. Natomiast w okresie ferii i szkolnych letnich wakacji ponad setka dzieci bierze udział w półkoloniach z licznymi wycieczkami i zajęciami.
Rocznie około 2 tysiące osób uczestniczy w ponad 80 różnych imprezach dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowanych w piątki oraz i sobotnie poranki i popołudnia.

"Emdek" nr 3, wspólnie z Radą Osiedla Świętego Łazarza przygotował w sobotę Jubileuszowy Festyn Rodzinny "Każdy talent ma - baw się z MDK". W programie m.in. koncerty zespołów i kół MDK3, warsztaty artystyczne, budowanie kartonowego miasta, pokazy Straży Pożarnej, trening z instruktorami sztuki walki Capoeira. Koło teatralne MDK3 przygotowało natomiast przedstawienie "Klub Brzydali", a wcześniej na scenie pojawią się goście i byli pracownicy i wychowankowie, którzy udzielą koncertu muzycznego.

Początek zabawy w sobotę o godz. 15:00 na boisku ZSG-L u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Honorowy patronat nad Jubileuszowym Piknikiem Rodzinnym "Każdy talent ma - baw się z MDK" objął wiceprezydent Poznania, Maciej Frankiewicz.

Program Jubileuszowego Festynu Rodzinnego "Każdy talent ma - baw się z MDK", sobota 23 maja:
15:00 Koncert zespołów i kół MDK nr 3
16:30 Wręczenie nagród w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Klęska, powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga" - etap powiatowy.
16:45 Pokaz straży pożarnej
17:00 Koncert muzyczny gości i byłych wychowanków MDK nr 3.
Konkurs wiedzy o MDK nr 3
18:00 Przedstawienie koła teatralnego pt. "Klub Brzydali" (w budynku MDK nr 3).
18:15 Capoeira – pokazy sztuk walki i wspólny trening dla dzieci i młodzieży
15:00-19:00 Piknik:
Wystawa zdjęć, kronik i pamiątek (w budynku MDK nr 3)
Warsztaty artystyczne:
- lepienie z gliny
- budowanie kartonowego miasta
- rysowanie kredą i malowanie farbami
Rodzinne budowanie wieży z klocków jenga
Gry i zabawy sprawnościowe
Zabawy dla przedszkolaków z chustą KLANZA
Konkurs łuczników
Walka na maczugi
Wyścigi na nartach
Wyścigi w atkach
Sterowanie helikopterami VIPER 3

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: