Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

We wrześniu przy Gąsiorowskich ruszy budowa osiedla, w którym zamieszka ponad 200 rodzin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
We wrześniu przy Gąsiorowskich ruszy budowa osiedla, w którym zamieszka ponad 200 rodzin
26-08-2016 06:42   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie 2018 roku przy ul. Gąsiorowskich 4 oddane do użytku zostanie nowe osiedle mieszkaniowe, które wybuduje Budimex Nieruchomości. W miejscu, w którym do niedawna znajdowały się hale powstaną bloki, w których znajdzie się w ponad 200 mieszkań.

Przypomnijmy. W grudniu 2014 r. firma Budimex Nieruchomości zakupiła od likwidatora spółki Tarpan działkę o powierzchni 6 185 m kw. Inwestor planuje wybudować tutaj osiedle mieszkaniowe.

Wiosną wyburzone zostały wszystkie hale i magazyny, w których znajdowały się m.in. ścianka wspinaczkowa, plac zabaw i sala do ćwiczeń karate oraz sklep modelarski. W pierwszej połowie września przy ul. Gąsiorowskich 4 ma ruszyć budowa osiedla mieszkaniowego, w którym znajdzie się ok. 220 mieszkań. Inwestor przedstawił właśnie wizualizacje kompleksu.

Projektowany budynek mieszkalny usytuowany jest w historycznej dzielnicy Poznania, będzie on kontynuował pierzejową zabudowę dzielnicy. Architekci odtworzą historyczny model miejskich kamienic. Układ kompozycyjny budynku zostanie dopełniony przez wyważone proporcje całej bryły budynku. Dodam, że bryła budynku zostanie podzielona na fragmenty o różnych materiałach wykończeniowych i kolorystyce dla podkreślenia podziałów fasady pierzei nawiązującej do sąsiedniej zabudowy. Pojawią się też dwa półprywatne dziedzińce ze starannie zaprojektowaną małą architekturą i zielenią – wyjaśnia Andrzej Miś, rzecznik inwestora, Budimex Nieruchomości.


Komentarze (1)

28-08-2016 07:57:58
uważna
N a n i c już się zdają uwagi komentatorów.Projekt będzie kontynuował pierzejową zabudowę ulicy.Arch.odtworzą h i s t o r y c z n y model miejskich kamienic.Coś mnie się wydaje ,że to b a j k i ..Na razie w Poznaniu w i d a ć m.in.Vechtę .Czyżby na Kl. Pot i Kolejowej pomyślała o zachowaniu hist. modelu kamienicy ( dawnej drukarni PKP ).Może i n w e s t o r Budimex Nieruchomości jeszcze zauważy wg tego co ludzie mówią jeden z budynków ( który wskazuje ) k o n s e r w a t o r zabytków przy ul. Kolejowe 19 ( dawny m ł y n ).Resztę już rozebrali bezdomni.I co ś m i e s z n e tej ruiny " p i l n u j e chyba w tzw. portierni starszy miły pan .Posprząta chodnik .I tak n i c n i k t nie wie. Niektórzy pytają czy tam się mięści I n e a , ale znowu cisza. Może Pan Redaktor , piszac tak pięknie o naszej dzielnicy cokolwiek by dowiedział się , lub zainteresował n a s z y c h radnych.Warto od kilkunastu lat pomyśleć , dlaczego jakikolwiek obecny właściciel pozwala na ruinę. A w r a c a j ą c do nowo budowanego osiedla , oby było architektonicznie wpisane w " życie " ulicy , a broń Boże zapłotowanym osiedlem .Z o b a c z y m y juz wkrótce.O ! , a może jeszcze popatrzymy na dawny Szpital Ortopedyczy. Oj !! jest tego.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: