Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aktywny Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Aktywny Łazarz
28-08-2016 21:45   Janusz Ludwiczak
Chciałbyś wzmocnić działania na rzecz kreowania swojego najbliższego otoczenia? Masz pomysł na to, co miasto mogłoby zrealizować na Twoim podwórku? Jak łazarski fyrtel próbują zmieniać inni mieszkańcy? – Fundacja Edukacji i Rozwoju Niwa, Stowarzyszenie Centrum PISOP w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznań oraz Radą Osiedla Św. Łazarz zapraszają do wspólnego tworzenia Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W szóstej edycji programu do rozdania jest 1 190 000 złotych dla rejonu obejmującego Jeżyce i Łazarz w ramach projektów rejonowych oraz 3 mln zł w ramach projektów ogólnomiejskich.

Fundacja Niwa Edukacji i Rozwoju oraz Centrum PISOP w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznań oraz Radą Osiedla św. Łazarz oferują merytoryczne wsparcie dla wszystkich, którzy chcą być kreatorami i wzmacniać działania na rzecz łazarskiego fyrtla. W najbliższy poniedziałek w Inkubatorze Kultury Pireus odbędzie się spotkanie dotyczące Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 dla Osiedla Św. Łazarz.

Spotkanie organizowane jest dla mieszkańców Łazarza: lokalnych liderów Łazarza; przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych działających na terenie Łazarza lub pragnących złożyć wniosek dla PBO’17 dla łazarskiego rejonu; przedstawicieli placówek, np. szkół, przedszkoli, mających siedzibę na Łazarzu lub działających na rzecz Łazarza. Na spotkaniu odbędzie Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta, który mówić będzie o zasadach i trudnościach w procesie wdrażania Budżetu Obywatelskiego "okiem" Urzędu Miasta oraz odpowie na nurtujące Państwa pytania. Będzie również przedstawiciel Rady Osiedla Św. Łazarz, który przedstawi zasady procedury opiniowania wniosków PBO przez Radnych – zapowiada Rafał Brzychcy z Centrum PISOP.

Docelowo do połowy listopada w Inkubatorze Kultury Pireus mają odbywać się spotkania dotyczące doradztwa indywidualnego oraz grupowego, zachęcającego do udziału w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na 2017 r. oraz na lata kolejne.

Dla zainteresowanych przewidziano szereg spotkań, na których przedstawione zostaną m.in. różne formy zaangażowania mieszkańców na rzecz lokalnych społeczności, zasady skutecznej promocji projektów i działań, formy angażowania się mieszkańców na rzecz lokalnej społeczności. Dla mieszkańców Osiedla przewidziano także spotkanie w formie „obywatelskiej kawiarenki”, zapewniającej przestrzeń do dialogu nt. sposobów pobudzania mieszkańców do aktywności – dodaje Rafał Brzychcy.

Spotkanie dotyczące Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 w ramach projektu "Aktywny Łazarz" z udziałem przedstawiciela Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania odbędzie się w poniedziałek, 29 sierpnia o godz. 18:00 w Inkubaturze Kultury Pireus, przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich).


Komentarze (2)

27-08-2016 18:09:17
ja
tak tak to prawda. OLAĆ ciepłym n.o.c.z.e.m ta inicjatywe. wyręczajacą urzedasów
27-08-2016 11:28:33
Dasz w łape dostaniesz
Budżet tylko dla swych popleczników urzędasów. BUDŻET to jawna kpina z mieszkanców. Wczytajcie się POWAŻNIE w regulamin to gały wam sie otworzą. Proponuje oddalić Hannę J. i Elze M.od jakichkolwiek wsparcia i porady czy czegokolwiek!!! Jak najdalej kierowniczki od kasy i mieszkańców i tym bardziej młodzieży!!! Jak wiadomo ... nie dasz w łapę kierowniczce to zapomnij o KASIE. korupcja, ustawione konkursy to dzień powszedni w Wydziale Oświaty . Jeśli takie babska pracują w Oświacie to w Poznaniu nic sie nie zmieniło od ERY GROBELNEGO. czyli łapówkarstwo, kradzieże, ustawki dla swoich
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: