Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ludzi na torowisku nie było co nie znaczy że nie pracowali". Prezydent Wudarski chce przeprosin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ludzi na torowisku nie było co nie znaczy że nie pracowali". Prezydent Wudarski chce przeprosin
26-08-2016 00:23   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy prowadzonych w miniony weekend prac związanych z usuwaniem awarii zasilania w okolicach skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Jak informowaliśmy zaplanowane na cały weekend prace związane z usuwaniem awarii zasilania w okolicy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej rozpoczęły się dopiero w niedzielne przedpołudnie. Przez całą sobotę na miejscu nie pracowała żadna ekipa, nie była również naprawiana sieć trakcyjna. Zdaniem MPK ludzi na torowisku nie było, gdyż prace prowadzone były w stacji zasilania przy ul. Głogowskiej, a konieczne było wyłączenie prądu w trakcji na ul. Hetmańskiej i Reymonta. Wiceprezydent Maciej Wudarski zażądał od nas przeprosin.

Jak już informowaliśmy w miniony weekend MPK zaplanowało usuwanie awarii układu zasilania w okolicach skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, co spowodowało wstrzymanie ruchu tramwajowego wzdłuż ulic Hetmańskiej i Reymonta do ronda Jeziorańskiego. Tramwaje linii nr 1 i 27 zostały skierowane objazdem przez Głogowską, a pomiędzy przystankami "Głogowska/Hetmańska" - "Arciszewskiego" - "Reymonta" - "Rondo Jeziorańskiego" co 10 minut jeździły dwa autobusy komunikacji zastępczej "za tramwaj" na linii T7.

W sobotę przez cały dzień na ulicy Hetmańskiej od Reymonta aż do Głogowskiej nie spotkaliśmy żadnej ekipy, a sprawdzaliśmy to trzykrotnie w ciągu całego dnia. Nie były prowadzone prace związane z naprawą sieci trakcyjnej i elementów infrastruktury energetycznej.

Ekipy MPK pojawiły się na Hetmańskiej dopiero w niedzielne przedpołudnie. Prace prowadzone były w deszczu i powodowały hałas uciążliwy w niedzielę dla okolicznych mieszkańców. W sobotę usuwanie awarii przebiegłoby sprawniej, dopisywała pogoda, był to dzień pracujący.

O wyjaśnienia poprosiliśmy MPK. Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

Ludzi na torowisku nie było co nie znaczy że nie pracowali. Prace trwały w stacji zasilania przy ul. Głogowskiej. Zasilanie było wyłączone a bez tego tramwaje nie jadą – tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Tymczasem wiceprezydent Maciej Wudarski zażądał od nas przeprosin.

Czekamy na przeprosiny na portalu lazarz.pl. Na marginesie takie działanie z solidarnością dziennikarską ma niewiele wspólnego. Jak się kogoś o coś oskarża to zawsze trzeba zapytać drugą stronę – pisze do nas w sms Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dodajmy: Z MPK skontaktowaliśmy się z drogą mailową w niedzielę. Odpowiedź została wysłana do nas w poniedziałek, jednak z powodów technicznych nie doszła na skrzynkę redakcyjną. Po otrzymaniu ponownej odpowiedzi stanowisko MPK zostało opublikowane na łamach portalu lazarz.pl. Panie wiceprezydencie: przeprosiny należą się przede wszystkim poznaniakom, lista utrudnień drogowych stale się powiększa. Jak długo kierowcy będą stać jeszcze w korkach, a pasażerowie przyzwyczajać do ciągłych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej?


Komentarze (9)

28-08-2016 19:53:28
Hania
Pan Wudarski powinien sie skupic na swojej pracy a nie obrazac sie i stroic fochy, i oczekiwac przeprosin. To jest pana praca i musi pan wysluchiwac krytyki/oceny i wyciagac z niej wnioski a nie obrazac sie jak w przedszkolu. Ja oczekuje przeprosin od pana Wudarskiego bo w maju tak nieszczeliwie wykrecilam stope, ze zlamalam kosc/zerwalam sciegno w stopie na "wspanialym" lazarskim chodniku przez co szlag trafil cale moje letnie plany ! Czekam na przeprosiny bo to pan nadzoruje prace ZDM i stan chodnikow.
28-08-2016 08:49:59
pamiętliwa
W i ę c e j takich wpisów jak J a n , merytorycznych.Zapewne nawet jako patrzący i myślący obywatel wiem ,że nie znam się , a przede wszystkim nie znam szczegółów w całym przebiegu inwestycji.Ale nawet w domu mając remont , istnieje coś takiego jak podpisanie umowy z wykonawcą , a cz a s a m i muszą być do tejże umowy sporządzane a n e k s y . Jeszcze jedno, istnieje nadzór i o d p o w i e d z i a l n o ś c przy podpisywaniu o d b i o r u robót.T o szwankuje.Możemy ciągnąć dalej , cena , j a k o ś ć materiałów , czynnik ludzki itd.Nie od razu oceniajmy,pytajmy ,żądajmy rzetelnej odpowiedzi.Brawa dla wszystkich tych , którzy chcą zabrać głos .Poznań jest i będzie coraz przyjażniejszy mieszkańcom , podróżnym i przybyszom.
27-08-2016 21:09:48
as
Nie przejmowac sie, tej rowerowo-teczowej wladzy niedlugo nie bedzie
27-08-2016 11:59:48
morlock
Zostanę pozwany jak zarzucę wieloletnią indolencję miejskim służbom w tak prostych sprawach jak aktualizacja uzbrojenia terenu - vide opóźnienie robót na Dąbrowskiego spowodowane "niespodziankami" nie uwzględnionymi w planach ( bynajmniej nie bronię wykonawcy)? Druga sprawa - jeśli wynajęci przez Miasto "specjaliści" równie sprawnie działają jak w elektryce (brocha prywaciarza) to ja dziękuję. Imaginujta se ludzie - pomieszczenie ma 2 mb szerokości a "zaprojektowane" oprawy oświetleniowe - każda 120 cm, zaprojektowane jako wzdłużne rozmieszczenie. To tylko w Poznaniu. A może w poznaniu?
26-08-2016 22:55:59
Zbigniew
Panie Januszu bardzo dobrze pan odpowiedział wudarskiemu ! Tak trzymać ! :)
26-08-2016 12:32:38
M.
Bez wątpienia przejazd samochodem przez miasto jest obecnie bardzo utrudniony. Ale w kwestii domagania sie przeprosin od Wudarskiego zgadzam się z @Janem. Kruszyński miał taki zwyczaj, że w przypadku zgłaszania konieczności remontu torowiska, estakady, jezdni pytał inżynierów ile ten obiekt jeszcze wytrzyma bez remontu. I remontu nie zlecał. Skutki tego odczuwamy na własnej skórze i stąd to nagromadzenie niezbędnych remontów w tym roku. Do tego dochodzą beznadziejnie przygotowane remonty z błędnie przygotowaną dokumentacją (Kaponiera, Estakada Katowicka, Dąbrowskiego) oraz źle skonstruowane umowy z wykonawcami (dopiero po samowolnymopuszczeniu przez wykonawcę Dąbrowskiego można było zerwać umowę bez płacenie odszkodowań). W przypadku Estakady Katowickiej błedy w dokumentacji i umowie z wykonawcą udało się na tyle szybko wyłapać, że udało się je skorygować, poprawić, a w efekcie pierwszy etap budowy zakończył się przed czasem. Wyjaśnienie MPK dla mnie jest logiczne. Panie Redaktorze czasami warto się przyznać, że na czymś się nie znamy i nie obrażać się z tego powodu.
26-08-2016 10:27:54
Poznaniak
To Wudarski powinien przeprosić Poznaniaków za bałagan który wprowadził.
26-08-2016 10:01:04
kierowca
Wudarski jest śmieszny. Powinien już dawno wylecieć: roczne opóźnienie Dąbrowskiego, chaos na Kaponierze, rozryte Rataje. Nigdzie nie da się przejechać. Tylko rowerzyści święte krowy mają w tym mieście priorytet. Tak nie może być!
26-08-2016 06:00:03
Jan
Rację ma Maciej Wudarski, a odpowiedź Redakcji wygląda na zwykłe "strzelanie fochów". Nikt nie lubi remontów, ale prawda jest taka, że gdyby miasto dysponowało środkami, to w tej chwili połowa Łazarza powinna być rozkopana - tak fatalny jest stan infrastruktury. Przykłady: np. nawierzchnia na Kolejowej, Jarochowskiego, Chociszewskiego, dużych fragmentach Kasprzaka czy niektórych odcinkach Głogowskiej, o mniejszych ulicach nie wspomnę. Sugerowałbym raczej szukać winnych wśród tych, którzy przez lata w nosie mieli dzielnice śródmiejskie i kosztem braku renowacji infrastruktury np. na Łazarzu budowali dwupasmówki wjazdowe do miasta dla mieszkańców okolicznych gmin i wiadukty nad trasami, które nigdy nie powstaną. Ci sami ludzie również przygotowywali inwestycje i wybierali wykonawców do ciągnących się latami remontów Kaponiery, Dąbrowskiego czy trasy katowickiej...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: