Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piknik sąsiedzki na skwerze przy Olimpii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piknik sąsiedzki na skwerze przy Olimpii
25-08-2016 05:24   Janusz Ludwiczak
Niedzielne popołudnie będzie można spędzić na skwerze przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej. Przed budynkiem dawnego kina Olimpia odbędzie się piknik sąsiedzki. Będzie można zasiąść przy wspólnym stole, podzielić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami i sąsiedzkimi opowieściami.

Od początku lipca skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej zamieniał się w "Krainę Olimpia". W każdą sobotę odbywały się tutaj zajęcia dla dzieci. Najmłodsi stworzyli osadę, w której znalazły się domki i piracki statek. Co tydzień organizowane były zajęcia z majsterkowania, zajęcia plastyczne, a nawet warsztaty z tworzenia instrumentów muzycznych. Z kolei w piątkowe popołudnia dla dorosłych organizowane były potańcówki.

Przez dwa miesiące wakacji w ramach projektu Centrum Warte Poznania 2016 Scena Robocza ożywiała zapomnianą przestrzeń przed swoją nową siedzibą oddając ją w ręce dzieci i sąsiadów. Opustoszały dziedziniec dawnego kina zamienił się w Krainę Olimpia - skwer sąsiedzki – miejsce przyjazne dla dzieci, pełne baz, huśtawek i zakamarków, które samodzielnie zaprojektowały i stworzyły wraz z zaproszonymi artystami i artystkami. Skwer stał się również miejscem dla dorosłych, dla których pretekstem do spotkania były wieczorne potańcówki z muzyką graną na żywo. Podczas trwania projektu organizatorzy nie tylko zachęcili do aktywnego spędzania czasu, ale też poznawali się z sąsiadami, rozmawiali o wspólnych potrzebach, nawiązywali przyjaźnie – tłumaczy Karolina Wajman ze Sceny Roboczej.

Teraz przyszedł czas na wielki finał. W niedzielę w godz. od 14 do 20 odbędzie się piknik sąsiedzki.

Dzieci będą mogły spotkać ponownie prowadzących warsztaty, bawić się w osadzie, przypomnieć rzeczy których uczyły się w trakcie ostatnich dwóch miesięcy, np. samodzielnie stworzyć instrumenty, zabawki i ozdoby z kwiatów. Dorośli w tym czasie będą mogli dać drugie życie niepotrzebnym ubraniom, przedmiotom, książkom, płytom i wszystkim rzeczom zalegającym w domu na sąsiedzkim Pchlim Targu. O godzinie 17:00 Teatr Fuzja zabierze dzieci w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie, nauczy ciekawostek o otaczającym nas świecie prezentując spektakl "Odkrywcy". Natomiast wieczór uświetni wyjątkowy koncert Malwiny Paszek i Tomka Grdenia, czyli zespołu „Przedwojenne Piosenki”, który wykonuje znane utwory z lat 20` i 30` oraz zapomniane melodie z wpływami muzyki węgierskiej czy cygańskiej – zapowiada Karolina Wajman.

Scena Robocza zaprasza wszystkich dalszych i bliższych sąsiadów do wspólnego świętowania ostatniej wakacyjnej niedzieli na skwerze sąsiedzkim przy ul. Grunwaldzkiej 22.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: