Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Elewacje uległy zakurzeniu" - Targi odświeżają Halę Reprezentacyjną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Elewacje uległy zakurzeniu" - Targi odświeżają Halę Reprezentacyjną
24-08-2016 06:49   Janusz Ludwiczak
MTP postanowiły odświeżyć elewację pawilonu przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. Prace prowadzone są przed zbliżającym Światowym Kongresem Stomatologicznym, w którym ma wziąć udział nawet 12 tysięcy osób. Jak wyjaśniają Targi: "Wskutek trwających prac budowlanych przy Bałtyku i rondzie Kaponiera zabytkowe elewacje pawilonu uległy zakurzeniu".

Rozpoczęło się odświeżanie budynku MTP na rogu ulic Roosevelta i Bukowskiej. To słynny biały, zabytkowy pawilon. Ostatni raz był malowany do 2 metrów wysokości przed Euro 2012 – pisze Maciej na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Targi postanowiły przeprowadzić renowację pawilonu 3a ze względu na to, że już za kilka dni będą gościć nawet 12 tysięcy osób z okazji Światowego Kongresu Stomatologicznego.

Trwa odświeżanie powłok malarskich. Prace są wykonywane na elewacji wschodniej i północnej pawilonu 3A. Wskutek trwających prac budowlanych przy Bałtyku i Rondzie Kaponiera zabytkowe elewacje pawilonu uległy zakurzeniu. We wrześniu na MTP odbywa się szereg prestiżowych wydarzeń - zwłaszcza Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI, więc infrastruktura targowa musi być odpowiednio przygotowana. Ostatnie prace konserwujące powłokę były przeprowadzane przed 7 laty – wyjaśnia Przemysław Grodzki z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To nie jedyna inwestycja prowadzona na MTP. Od lutego trwa przebudowa północnego skrzydła pawilonu nr 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi.

Przebudowa skrzydła północnego pawilonu 15 wkracza w końcowy etap zgodnie z harmonogramem. Na 29-30 sierpnia planowane jest zakończenie prac budowlanych i odbiory. Skrzydło północne wraz z nowym kompleksem restauracyjnym, "Green City" zostanie oddane do użytku na początku września - pierwszymi, którzy zobaczą nowe wnętrza będą goście kongresu FDI – tłumaczy Przemysław Grodzki, MTP.


Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: W pawilonie 15 powstanie trzypiętrowa restauracja

ZOBACZ TAKŻE: Mają 23 hektary powierzchni, ich historia sięga 1911 roku - MTP będą obchodzić 95-lecie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: