Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont peronu 4 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont peronu 4
22-08-2016 06:10   Janusz Ludwiczak
Podróżni odjeżdżający z Poznania do Wrocławia mogą już korzystać z wyremontowanego peronu 4a, na którym stanęła odrestaurowana wiata z XIX wieku. Tymczasem w ubiegłym tygodniu ruszyła przebudowa peronu 4. Trwa również budowa schodów ruchomych z nowego dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

Jak już informowaliśmy na peronie 4a stanęła zabytkowa wiata. Żeliwne, ozdobne słupy z końca XIX wieku po przeprowadzeniu zabiegów konserwatorskich stanęły na wyremontowanym peronie, z którego odjeżdżać będą pociągi m.in. do Wrocławia.

Po peronie 4a przyszedł czas na remont peronu 4, znajdującego się przy starym dworcu. Przejście z tunelu, łączącego Dworzec Zachodni na nowy dworzec Poznań Główny odbywa się teraz przez peron 1.

Na peronie 4, a także nr 5 i 6 pojawi się docelowo nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi. Inwestycja ma kosztować w sumie 40 milionów złotych.

Trwa również budowa schodów ruchomych, którymi jesienią pasażerowie będą mogli zjechać na dół z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3. Wyburzone zostały już stałe, betonowe stopnie z budynku dworca na peron 1 i plac Dworcowy. W ich miejscu pojawią się niebawem schody ruchome.

Dodajmy, że kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzących z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu zeszłego roku ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w grudniu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: