Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont peronu 4 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont peronu 4
22-08-2016 06:10   Janusz Ludwiczak
Podróżni odjeżdżający z Poznania do Wrocławia mogą już korzystać z wyremontowanego peronu 4a, na którym stanęła odrestaurowana wiata z XIX wieku. Tymczasem w ubiegłym tygodniu ruszyła przebudowa peronu 4. Trwa również budowa schodów ruchomych z nowego dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

Jak już informowaliśmy na peronie 4a stanęła zabytkowa wiata. Żeliwne, ozdobne słupy z końca XIX wieku po przeprowadzeniu zabiegów konserwatorskich stanęły na wyremontowanym peronie, z którego odjeżdżać będą pociągi m.in. do Wrocławia.

Po peronie 4a przyszedł czas na remont peronu 4, znajdującego się przy starym dworcu. Przejście z tunelu, łączącego Dworzec Zachodni na nowy dworzec Poznań Główny odbywa się teraz przez peron 1.

Na peronie 4, a także nr 5 i 6 pojawi się docelowo nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi. Inwestycja ma kosztować w sumie 40 milionów złotych.

Trwa również budowa schodów ruchomych, którymi jesienią pasażerowie będą mogli zjechać na dół z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3. Wyburzone zostały już stałe, betonowe stopnie z budynku dworca na peron 1 i plac Dworcowy. W ich miejscu pojawią się niebawem schody ruchome.

Dodajmy, że kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzących z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu zeszłego roku ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w grudniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: