Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska/Hetmańska: prace zaplanowane na weekend ruszyły dopiero w niedzielę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska/Hetmańska: prace zaplanowane na weekend ruszyły dopiero w niedzielę
21-08-2016 12:59   Janusz Ludwiczak
Zaplanowane na cały weekend prace związane z usuwaniem awarii zasilania w okolicy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej rozpoczęły się dopiero w niedzielne przedpołudnie. Przez całą sobotę na miejscu nie pracowała żadna ekipa, nie była również naprawiana sieć trakcyjna. Pozostaje więc pytanie dlaczego tramwaje linii nr 1 i 27 musiały przez cały dzień jeździć objazdami?

Jak już informowaliśmy na ten weekend MPK zaplanowało usuwanie awarii układu zasilania w okolicach skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, co spowodowało wstrzymanie ruchu tramwajowego wzdłuż ulic Hetmańskiej i Reymonta do ronda Jeziorańskiego.

Tymczasem w sobotę przez cały dzień na ulicy Hetmańskiej od Reymonta aż do Głogowskiej nie spotkaliśmy żadnej ekipy. Nie były prowadzone prace związane z naprawą sieci trakcyjnej i elementów infrastruktury energetycznej, chyba, że MPK usuwało awarię "zdalnie".

Ekipy MPK pojawiły się na Hetmańskiej dopiero w niedzielne przedpołudnie. Prace muszą prowadzić w deszczu i powodują hałas uciążliwy w niedzielę dla okolicznych mieszkańców. W sobotę usuwanie awarii przebiegłoby sprawniej, dopisywała pogoda, był to dzień pracujący.

Dodajmy, że jeszcze dziś (tj. w niedzielę 21 sierpnia) tramwaje linii nr 1 i 27 będą jeździć objazdem przez Głogowską. I tak "jedynka" z ronda Jeziorańskiego przez Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta i Głogowską na Franowo". "Dwudziestkasiódemka" z Hetmańskiej skręca w lewo w Głogowską i następnie przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin dojeżdżą stałą trasą na Dębiec.

Na zamkniętym dla ruchu tramwajowego odcinku od przystanku: "Głogowska/Hetmańska" przez Hetmańską i Reymonta do Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego co 10 minut jeżdżą dwa autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7.

ZTM i MPK spisały się z informacją pasażerską. Pasażerowie o zmianach wyświetlane są na tablicach ITS. Na przystankach pojawiły się również rozkłady jazdy autobusów linii T7, które kursują tylko przez dwa dni.

ZMIANY W KOMUNIKACJI W DNIACH 20 i 21 SIERPNIA 2016:

Linia tramwajowa nr 1:
FRANOWO – ... – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia tramwajowa nr 27:
DĘBIEC – ... - Pl. Wolności – Gwarna – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – ... – ZAWADY

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T7:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – Reymonta – RONDO JEZIORAŃSKIEGO – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy "T7" będą zatrzymywać się na przystankach:
• "Głogowska/Hetmańska" - przystanki linii nr 79 na ul. Hetmańskiej, między ulicami Głogowską a Kasprzaka
• "Arciszewskiego" - przystanki tymczasowe na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Arciszewskiego,
• "Arena" - przystanki tymczasowe na ul. Reymonta równoległe do przystanków tramwajowych,
• "Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego" – przystanek autobusowo-tramwajowy.

MPK i ZTM przypominają, że pasażerowie między przystankami "Arciszewskiego" a "Głogowska/Hetmańska" mogą korzystać także z autobusów linii nr 79 oraz autobusów linii nr 64, które zatrzymują się na przystanku "Chociszewskiego", położonego w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Natomiast między przystankami "Arciszewskiego" a "Rondo Jeziorańskiego" można także korzystać z autobusów linii nr 93 (bez zatrzymania na przystanku "Arena").

Map: MPK

Aktualizacja godz 16:39 Prace na Hetmańskiej zostały zakończone. Pozostaje pytanie czy awarii nie można było usunąć w nocy bez zawieszania ruchu tramwajowego przez cały weekend. Do sprawy zapewne wrócimy.

Aktualizacja 22.08.2016: Otrzymaliśmy odpowiedź z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
Ludzi na torowisku nie było co nie znaczy że nie pracowali. Prace trwały w stacji zasilania przy ul. Głogowskiej. Zasilanie było wyłączone a bez tego tramwaje nie jadą - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.


R E K L A M A

Komentarze (2)

21-08-2016 16:24:37
Amicus
Dokładnie tak. Zero konkurencyjności miejskiej komunikacji w Poznaniu. Drogo, nie punktualnie i co rusz zmiany w kursowaniu... Nikt mnie nie namówi na zamianę auta na tramwaj czy autobus w poruszaniu się po naszym mieście.
21-08-2016 13:26:19
tonny
Kaponiera nie skończona, PeSTka zamknięta, Fredry rozkopane, a oni jeszcze za Hetmańską się zabierają. To jest skandal!!! Skoro wczoraj nic nie robili tramwaje mogły faktycznie jeździć normalnie. Wcale mnie to nie dziwi, że ludzie wolą własne auto.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: