Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już pół miliona wypożyczeń Roweru Miejskiego. Stacja przy Parku Wilsona najpopularniejsza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już pół miliona wypożyczeń Roweru Miejskiego. Stacja przy Parku Wilsona najpopularniejsza
18-08-2016 00:29   Janusz Ludwiczak
Poznański Rower Miejski bije rekordy popularności. Operator odnotował 500-tysięczne wypożyczenie jednośladu w Poznaniu i 50-tysięczną rejestrację użytkownika. Na Łazarzu rowery najchętniej wypożyczamy przy dworcu Poznań Główny (9. najpopularniejsza stacja w Poznaniu pod względem liczby wynajmów) oraz przy Parku Wilsona (13. stacja).

Poznański Rower Miejski działa od 2012 roku. Od tego czasu wypożyczono już pół miliona wypożyczeń jednośladów, z czego blisko 220 tysięcy z nich miało miejsce w tym roku. Operator systemu, Nextbike Polska odnotował też w weekend 50-tysięczną rejestrację użytkownika.

Odkąd system wystartował w kwietniu 2012 roku, poznaniacy skorzystali z niego dokładnie 501 900 razy. Aż 219 197 wynajmów, a więc 43% wszystkich dotychczasowych wypożyczeń, miało miejsce tylko na przestrzeni ostatnich 167 dni. Liczba zarejestrowanych użytkowników w sumie sięga z kolei 50 593, z których 17 477 osób (34%) dołączyło do grona rowerzystów od 1 marca bieżącego roku.

Sfinalizowana w lipcu rozbudowa - a to dopiero jej pierwszy etap - szybko zaowocowała rekordowym natężeniem wypożyczeń dokonywanych w obrębie systemu. Już w tym momencie sezonu 2016 jest ich blisko 100 tysięcy więcej niż przez cały ubiegły rok. Pod względem liczby wynajmów lipiec okazał się zdecydowanie najlepszym miesiącem w całej historii Poznańskiego Roweru Miejskiego, a przy obecnym tempie wypożyczeń, poznaniacy w sierpniu jeszcze poprawią ten wynik. To pokazuje, jak zasadną decyzją jest rozwój systemu - Poznań zasługuje na sieć wypożyczalni na najwyższym światowym poziomie – przekonuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Na Łazarzu można korzystać z aż sześciu wypożyczalni miejskich jednośladów, które znajdują się na placu Dworcowym (plac przed dworcem Poznań Główny - przy peronie 4), obok Collegium Stomatologicum (przy zbiegu Bukowskiej i Przybyszewskiego), na ul. Hetmańskiej (przy skrzyżowaniu z Głogowską), w pobliżu Parku Wilsona (na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Berwińskiego oraz na ulicy Matejki, przy II Liceum Ogólnokształcącym i na Rynku Łazarskim (na skwerze im. Kazimierza Nowaka - tzw. "Lejek Łazarski").

Miejskie rowery najczęściej są wypożyczane przy dworcu Poznań Głównym, jest to 9. najpopularniejsza stacja w Poznaniu pod względem liczby wynajmów (3,75% wszystkich wypożyczeń/3,37% wszystkich zwrotów).

"Park Wilsona" to 13. najpopularniejsza stacja w Poznaniu (2,73% wypożyczeń, 2,72% zwrotów). Kolejne stacje klasyfikują się następująco: Bukowska / Przybyszewskiego (2,38%/2,23%) - 17. najpopularniejsza stacja, Głogowska/Hetmańska (1,99%/1,96%)- 22. najpopularniejsza stacja.

Z kolei nowe wypożyczalnie, które stanęły przy Rynku Łazarskim i przed II LO pod względem natężenia wypożyczeń plasują się w czwartej "dziesiątce" na 61. stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

18-08-2016 15:31:01
bez roweru
Cieszę się,że poznaniacy dbają o swoje z d r o w i e i miasto.Poznański Rower Miejski działa j u ż 4 lata. ( 2o12 rok ).Na L a z a r z u jest 6 wypożyczalni.Ogółem 61 stacji.ITD. Pan prezes Nextbike : rozwój systemu, Poznań zasługuje na siec wypożyczalni na n a j w y ż s z y m światowym poziomie.Pięknie.A może k o n i e c z n a współpraca i e d u k a c j a ze strony np.Masy Krytycznej i innych zaangażowanych jednostek tak ładnie mówiących w np.TVP o dalszych ścieżkach rowerowych.Może włączy się P o l i c j a .. Piszę dlatego ,że coraz bardziej obawiam się chodzić po chodniku.Pędzący kierowcy i mknący na rowerze przez pasy na jezdni rowerzyści.Prawie żaden nie schodzi z roweru gdy przejeżdza jezdnię.Zgłupiałam jak ma być !!!Nie piszę co mogą czuć kierowcy samochodowi , gdy rowerzysta " wyskoczy ".A można :.Edukacja , kontrola i nieustraszona kara.Nie tylko r o z b u d o w a s y s t e m u .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

03

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Kantaty Włoskie
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: