Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie nowy architekt miejski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie nowy architekt miejski
17-08-2016 04:15   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Zagospodarowanie Wolnych Torów to jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed Piotrem Sobczakiem, który został nowym dyrektorem Wydziału Urbanistyki i Architektury. Zastąpi on Andrzeja Nowaka, który z końcem sierpnia przechodzi na emeryturę.

Zmiana na stanowisku dyrektora spowodowana jest decyzją o przejściu na emeryturę Andrzeja Nowaka, dotychczasowego szefa jednostki, co nastąpi 28 sierpnia.

W tym roku mija 45 lat mojej pracy w zawodzie. Był to dla mnie czas pełen wyzwań i pracy na pierwszej linii frontu, który będę miło wspominać. Dziękuję prezydentowi Jaśkowiakowi, że mogłem współpracować z nim przez ostatnie 2 lata. Były one niezwykle istotne i ważne dla mnie. Wiek jest jednak nieubłagalny. Być może dobrze się trzymam, ale teraz nadszedł moment, aby poświęcić czas na własne przyjemności. Mam wiele rzeczy do zrobienia, zaprojektowania i napisania, którymi teraz będę mógł się zająć – powiedział Andrzej Nowak, dotychczasowy dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.

Po podziękowaniu dyrektorowi Nowakowi za lata jego pracy dla miasta, prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił jego następcę. Dotychczas Piotr Sobczak pracował w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i prezydent podkreślił, jak ceni jego pracę w tej jednostce oraz jego dokonania urbanistyczne.

Będzie pan musiał podejmować także niepopularne decyzje i liczyć się z krytyką kolegów ze środowiska. Ale przede wszystkim proszę się nie bać. Gdy ma się odwagę, można dokonać rzeczy wielkich. Będę pana wspierał i nawet jeżeli popełni pan jakieś błędy, to przecież każdy człowiek je popełnia. Przed panem wielkie wyzwanie, którego celem będzie rozwój Poznania. I proszę pamiętać, że brak decyzji jest też decyzją – stwierdził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Chciałbym, żeby w każdym przedsięwzięciu, w jakim miasto będzie brało udział, była współpraca wszystkich zaangażowanych w to jednostek i ich wspólny przekaz, żeby mieszkańcy mogli się zapoznać z informacjami dotyczącymi danej inwestycji – zadeklarował Piotr Sobczak, nowy dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Wśród najważniejszych wyzwań nowy dyrektor wymienił zagospodarowanie Wolnych Torów i terenów północnych Jeżyc, podjęcie decyzji co do dalszego wyglądu okolic Teatru Polskiego i przygotowanie uchwały krajobrazowej, która ułatwiłaby pracę Piotrowi Libickiemu, koordynatorowi do spraw estetyki wizerunku miasta.

Piotr Sobczak to architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (dyplom 2000 r.) i Podyplomowego Studium Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (dyplom 2000 r.). Od 2000 r. był projektantem w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu, w której od 2007 r. sprawuje funkcje kierownicze. Jest on współautorem wielu opracowań planistycznych dla gmin i miast, w tym studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania oraz Koncepcji Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Metropolii Poznań opracowanej przez Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 r. do momentu rozwiązania był on również członkiem Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą we Wrocławiu. W latach 2009-2014 natomiast członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich i od 4 kadencji prezes Zarządu Oddziału w Poznaniu. To również przewodniczący Komitetu Organizacyjnego III Kongresu Urbanistyki Polskiej (Poznań 2009 r.) oraz członek Rady Programowej IV Kongresu Urbanistyki Polskiej (Lublin 2012 r.). Prywatnie ojciec piątki dzieci.

Andrzej Nowak był dyrektorem Wydziału Urbanistyki i Architektury od 16 lutego 2007 roku. Wcześniej zajmował on stanowisko głównego architekta wojewódzkiego. Pracę w urzędzie zakończy 28 sierpnia. Wówczas przejdzie na emeryturę.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: