Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bukowską jeździ autobus... "za tramwaj" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bukowską jeździ autobus... "za tramwaj"
15-08-2016 01:37   Janusz Ludwiczak
Mimo, iż ulicą Bukowską nie kursują tramwaje, to obecnie jeździ tędy autobus "za tramwaj" linii T2.

Wszystko dlatego, że zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego. Dla ruchu zamknięta została ulica Dąbrowskiego na odcinku od Żeromskiego do Długosza. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego od soboty zmienił trasę autobusów zastępczych "za tramwaj" linii T2, które obecnie jeżdżą m.in. ulicą Bukowską:

MOST TEATRALNY - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Bukowska - Szpitalna - OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Bukowska - Zeylanda - Mickiewicza - Dąbrowskiego - MOST TEATRALNY.

Jak już informowaliśmy w sobotę miał rozpocząć się remont torowiska na ulicy Fredry. Inaczej z Łazarza do centrum kursują teraz tramwaje linii nr 8, 17 i 27, które kierowane są objazdem przez Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki i Św. Marcin ("ósemka" jedzie dalej przez Gwarną. Z centrum na Łazarz wszystkie linie wracają również Gwarną).

W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Fredry i Niepodległości autobusy linii nr 51, 68, 71 i podmiejskiej 905 zostały skierowanej objazdem przez Most Uniwersytecki, Rondo Kaponiera, Roosevelta i Libelta, natomiast autobusy linii 63 i 69 jadą przez Mickiewicza, Dąbrowskiego i Libelta. Trasa powrotna prowadzi przez ul. Roosevelta i Rondo Kaponiera.

Ponadto do dworca Poznań Główny dojechać można linią wahadłową nr 22, która od soboty jeździ na trasie: ŻEROMSKIEGO - Dąbrowskiego - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - POZNAŃ GŁÓWNY - Towarowa - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - ŻEROMSKIEGO.

Nadal z Górczyna przez Głogowską, Most Dworcowy i Matyi będą kursować tramwaje linii nr 18, które umożliwią bezpośredni dojazd z Łazarza na dworzec i deptak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: