Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ósemka" i "17" "27" nie będą jeździć przez Teatralkę, do dworca dojedzie "wahadło" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ósemka" i "17" "27" nie będą jeździć przez Teatralkę, do dworca dojedzie "wahadło"
12-08-2016 06:21   Janusz Ludwiczak
Od soboty innymi trasami z Łazarza do centrum pojadą tramwaje linii nr 8, 17 i 27, a to z powodu remontu torowiska na ul. Fredry. Ponadto do dworca Poznań Główny będzie dojeżdżać tramwaj wahadłowy linii nr 22. Z kolei z Bałtyku ulicą Bukowską na Ogrody będą jeździć autobusy "za tramwaj" T2. Równocześnie od soboty kierowcy będą mogli przejechać przez Rondo Kaponiera, również od strony ul. Św. Marcin.

Jak już informowaliśmy od soboty kierowcy będą mogli jeździć przez Rondo Kaponiera, póki co z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód. Możliwy będzie przejazd przez Św. Marcin i Most Uniwersytecki do ul. Roosevelta i Zwierzynieckiej. Dopuszczalny będzie również skręt w lewo w stronę Mostu Teatralnego.

W sobotę rozpocznie się również remont torowiska na ul. Fredry. Inaczej z Łazarza do centrum pojadą tramwaje linii nr 8, 17 i 27.

Remont torowiska na Fredry będzie polegał na wymianie podtorza oraz szyn. MPK zastosuje tam nowatorskie rozwiązanie polegające na montażu specjalnej płyty betonowej na uprzednio przygotowanym podłożu i następnie wklejeniu do niej szyn tramwajowych. Jednocześnie na styku płyty torowej i nawierzchni asfaltowej zostanie zamontowana tak zwana płyta przejściowa, które będzie przejmowała naprężenia powstające przez poprzecznie przejeżdżające samochody, łagodząc przejazd pojazdów przez torowisko. Zastosowanie tej technologii, w znaczący sposób skraca realizację zadnia. Jednocześnie zastosowanie nawierzchni betonowej w znaczący sposób ma przedłużyć trwałość samej nawierzchni, ponieważ - jak wykazała praktyka - nawierzchnie asfaltowe nie sprawdzają się w tego typu rozwiązaniach – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

I tak tramwaje linii nr 8 i 27 pojadą objazdem przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki i Św. Marcin ("ósemka" pojedzie dalej przez Gwarną, z centrum do Łazarza wszystkie linie będą jeździć również przez Gwarną).

Nadal z Górczyna przez Głogowską, Most Dworcowy i Matyi będą kursować tramwaje linii nr 18, które umożliwią bezpośredni dojazd z Łazarza na dworzec i deptak.

Ponadto do dworca Poznań Główny dojechać będzie można linią wahadłową nr 22, która od soboty pojedzie na trasie: ŻEROMSKIEGO - Dąbrowskiego - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - POZNAŃ GŁÓWNY - Towarowa - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - ŻEROMSKIEGO.

Dla ruchu kołowego zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Fredry i Niepodległości. W związku z tym autobusy linii nr 51, 63, 68, 69, 71 i 905 pojadą objazdem przez Rondo Kaponiera i Roosevelta.

To nie koniec zmian. Zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Żeromskiego. ZTM od soboty zmieni trasę autobusów zastępczych "za tramwaj" linii T2, które będą jeździć Bukowską: MOST TEATRALNY - Roosevelta - Bukowska - Szpitalna - OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Bukowska - Zeylanda - Mickiewicza - Dąbrowskiego - MOST TEATRALNY.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: