Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM szuka lektorów, MPK osób zakręconych na punkcie komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM szuka lektorów, MPK osób zakręconych na punkcie komunikacji
09-08-2016 00:24   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs "Oddaj głos miastu". Poszukiwany jest lektor, który w tramwajach i autobusach będzie zapowiadać następny przystanek lub odczyta informacje o utrudnieniach. Z kolei MPK ogłosiło konkurs filmowy.

System zapowiedzi głosowych ułatwia podróżowanie przede wszystkim osobom niewidzącym i turystom, ale także mieszkańcom Poznania i okolicznych gmin, którzy nie korzystają z komunikacji miejskiej na co dzień. Od niedawna w pojazdach komunikacji miejskiej wygłaszane są również komunikaty o istotnych dla pasażerów zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Obecnie w pojazdach odtwarzane są pliki z syntezatora mowy Ivona. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił to zmienił ogłaszając konkurs "Oddaj głos miastu".

Poszukujemy lektora, który w autobusach i tramwajach zapowie następny przystanek lub kontrolę biletową oraz odczyta informacje z elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. Celem konkursu jest wybranie osoby, która użyczy swojego głosu do stworzenia nagrań komunikatów głosowych z zapowiedziami nazw przystanków w pojazdach komunikacji miejskiej na obszarze aglomeracji poznańskiej; z tzw. komunikatami specjalnymi w pojazdach komunikacji miejskiej; numeru i kierunku linii (celem przygotowania zapowiedzi dla osób niewidomych i niedowidzących wygłaszanych w pojazdach oraz w tablicach informacji pasażerskiej na przystankach); a także z informacjami dla osób niewidomych wygłaszanych przez sygnalizatory sygnalizacji świetlnej – wskazuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym komisja konkursowa zapozna się z próbkami nagrań osób, które przystąpią do konkursu, aby ocenić m.in. dykcję, akcent, barwę głosu, czystość i wyraźność dźwięku nagrania oraz proponowanymi kosztami (z uwzględnieniem kosztów studia nagraniowego i obróbki dźwięku). W tym etapie komisja konkursowa wybierze spośród nadesłanych propozycji 3 lub więcej głosów, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. W drugim etapie pliki dźwiękowe z głosem wybranym przez komisję konkursową zostaną udostępnione w internecie – lektora wybiorą mieszkańcy aglomeracji, którzy zechcą oddać swój głos w ankiecie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 sierpnia. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej ZTM.

Z kolei MPK ogłosiło konkurs filmowy "Komunikacyjnie nakręceni".

To konkurs dedykowany tym wszystkim, którym bliski jest temat MPK i transportu zbiorowego w naszym mieście. Poprzez zachęcenie do aktywności artystyczno-medialnej chcemy promować najlepsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania komunikacyjne, a co za tym idzie zachęcić mieszkańców naszego miasta do korzystania z komunikacji zbiorowej. Pozostawiając pełną swobodę twórczą oraz kładąc nacisk na nowatorskie podejście i oryginalną, kreatywną prezentację, chcemy, aby uczestnicy konkursu pokazali ze swojej perspektywy kwestię korzystania z transportu publicznego – zaznacza Iwona Gajdzińska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 18 września. Więcej informacji na stronie internetowej MPK.


Komentarze (2)

10-08-2016 13:45:29
Negatyw
Bezsensem konkursu jest to, że żądają też podania ceny za nagranie i ma to być w profesjonalnym studio. Czyli osoba fizyczna, ma wybulić kasę za studio, realizatora i wysłać im próbki na konkurs. To jest chore (!!!).
09-08-2016 08:50:51
brawko
Brawo pracownicy ZTM i MPK. Coraz przyjemniej jeżdżę komunikacją miejską.Czuję ,że nie tylko coraz bardziej dba sie o punktualność jazdy, jest nowy tabor z o d p o w i e d n i a klimatyzacją ,różne zniżki na przejazdy.W razie wypadków l o s o w y c h pracownicy reagują , podstawiają tabor i staraja sie przekazać informacje o przeszkodach. A ,że m i a s t o r o z k o p a n e ,to do rzetelnej roboty i nadzoru niech się wezmę urzędnicy pana Prezydenta i nie tylko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: