Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła budowa schodów ruchomych z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła budowa schodów ruchomych z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3
05-08-2016 06:53   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej w grudniu pasażerowie będą mogli zjechać ruchomymi schodami z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3. Przypomnijmy. Kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome.

Rozpoczęła się budowa schodów ruchomych na poznańskim dworcu kolejowym.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace będą realizowane w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie perony nr 1 i 3 i będzie prowadzony do połowy października. Po jego zakończeniu wykonawca przystąpi do robót na peronie nr 2. Zakończenie inwestycji planowane jest na II połowę grudnia – informują Polskie Koleje Państwowe SA.

Przypomnijmy. Kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu zeszłego roku ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych.

Dodajmy, że trwa również schodów na Moście Dworcowym, o czym więcej pisaliśmy w poniedziałek.


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-08-2016 00:20:28
emerytka
A to kolej nie wiedziała ,że schody ruchome powinny być od początku.N i e mogę ani m y ś l e ć , ani p a t r z e ć na Dworzec PKP w Poznaniu.Nie wiem , czy to galeria p r z y dworcu , czy d w o r z e c przy galerii. Gratuluje ówczesnym gospodarzom miasta i wszystkim , którzy składali podpisy ,aby wybudować taki niefunkcjonalny dworzec. Może o p i n i a publiczna cokolwiek decydentów nauczy, a może pociągnie do odpowiedzialności.
08-08-2016 14:08:25
Szczur
Na dół tylko windą? Tak to jest, jak się zamiast sprawy załatwiać od razu (schody ruchome w dół miały być na otwarcie tego pseudodworca) odkłada sprawy ad Kalendas Graecas
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: