Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odzyskane przez grunwaldzkich policjantów rowery trafiły do właścicieli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odzyskane przez grunwaldzkich policjantów rowery trafiły do właścicieli
04-08-2016 00:29   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek informowaliśmy o policjantach z grunwaldzkiego komisariatu, którzy odzyskali skradzione rowery. W tej sprawie zatrzymali 2 osoby. Jeden z zatrzymanych oferował jednoślad do sprzedaży na portalu aukcyjnym, gdzie rozpoznała go jego prawowita właścicielka. Drugi mężczyzna został przez kryminalnych ujęty na ulicy, podczas kontroli drogowej. W torbie, którą miał przy sobie, funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do kradzieży rowerów. Obydwaj odpowiedzą za kradzieże. Grozi im do 5 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych trafił do aresztu. Swoje rowery odzyskane przez grunwaldzkich kryminalnych odebrali ich właściciele.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali 2 mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże rowerów na Grunwaldzie. O czym szerzej w artykule: Policjanci zatrzymali złodziei rowerów.

Kryminalni zaczęli ustalać, kto jest właścicielem skradzionych rowerów. Bardzo szybko znaleźli dwóch z nich. Rower pana Igora znalazł się na drugi dzień po kradzieży. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, że tak szybko policjanci ustalili, kto ukradł jego rower. Bardzo pozytywnie odebrał wiadomość, że nie tylko zatrzymano sprawcę kradzieży jego mienia, ale też odzyskano wart kilkanaście tysięcy rower. Podobne odczucia miał pan Przemysław Kaźmierski. Jego jednoślad został znaleziony po kilku dniach. Wiadomość, że ma odebrać rower z komisariatu, bardzo go zaskoczyła. Obydwaj mężczyźni zarejestrowali swoje jednoślady w programie „Poznański rower, bezpieczny rower”. Teraz ich rowery mają nadane indywidualne numery, które pozwalają szybciej zidentyfikować ich właściciela. Zostały też wpisane do Policyjnego Rejestru Oznakowanych Rowerów – wyjaśnia mł. asp. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W ramach akcji "Poznański rower - bezpieczny rower" policjanci będą bezpłatnie znakować i rejestrować rower, co ma sprawić, że w przypadku kradzieży oznakowanie jednośladu będzie prostsze. Znakowanie rowerów prowadzone będzie w grunwaldzkim komisariacie przy ul. Rycerskiej.

Akcja polega na naniesieniu tajnopisem numerów na ramę roweru, wpisaniu numerów statycznych, które są nabite seryjnie przez producenta. Dodatkowo na ramie roweru umieszczamy naklejkę informującą o tym, że rower został objęty programem "Poznański rower - bezpieczny rower" – powiedział sierż. sztab. Marcin Fabisiak z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się w 16 sierpnia w godz. od 10:00 do 13:00 w Komisariacie Policji Poznań-Grunwald przy ul. Rycerskiej 2.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: