Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza budowa ruchomych schodów na dworcu Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza budowa ruchomych schodów na dworcu Poznań Główny
01-08-2016 23:26   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy we wtorek rozpocznie się budowa schodów ruchomych, którymi pasażerowie zjadą z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

Jak informuje spółka PKP na dworcu Poznań Główny zmieniona zostanie organizacja ruchu, o czym informować będą specjalne oznakowania. Wydawane będą również komunikaty głosowe.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace będą realizowane w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie perony nr 1 i 3 i będzie prowadzony do połowy października. Po jego zakończeniu wykonawca przystąpi do robót na peronie nr 2. Zakończenie inwestycji planowane jest na II połowę grudnia – informują Polskie Koleje Państwowe SA.

Przypomnijmy. Kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu zeszłego roku ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych.


R E K L A M A

Komentarze (2)

31-07-2016 00:32:55
as
a gdzie ten krzywousty Terlecki co mowil ze nie da sie tam zamontowac owych schodow ruchomych???
30-07-2016 23:10:27
kolejarka
Poznański Dworzec Główny pobił rekordy bylejakości.Nic mu nie pomoże .Dobudowywać, przebudowywać i poprawiać będziemy d o k o ń c a ś w i a t a. Nic to najważniejsze ,że mamy g a l e r i e handlową następną w Poznaniu.Za to na PKP , jeszcze kilka pokoleń pracowników będzie miało co robić i na co wydawać pieniądze.Może naszą wizytówką będzie Dworzec Zachodni i odbudowany budynek dawnego Dworca Głównego.Chciałabym podyskutować o Dworcu PKS w Poznaniu, jakiego świat nie widział.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: