Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza budowa ruchomych schodów na dworcu Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza budowa ruchomych schodów na dworcu Poznań Główny
01-08-2016 23:26   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy we wtorek rozpocznie się budowa schodów ruchomych, którymi pasażerowie zjadą z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

Jak informuje spółka PKP na dworcu Poznań Główny zmieniona zostanie organizacja ruchu, o czym informować będą specjalne oznakowania. Wydawane będą również komunikaty głosowe.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace będą realizowane w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie perony nr 1 i 3 i będzie prowadzony do połowy października. Po jego zakończeniu wykonawca przystąpi do robót na peronie nr 2. Zakończenie inwestycji planowane jest na II połowę grudnia – informują Polskie Koleje Państwowe SA.

Przypomnijmy. Kolej aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu zeszłego roku ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych.


Komentarze (2)

31-07-2016 00:32:55
as
a gdzie ten krzywousty Terlecki co mowil ze nie da sie tam zamontowac owych schodow ruchomych???
30-07-2016 23:10:27
kolejarka
Poznański Dworzec Główny pobił rekordy bylejakości.Nic mu nie pomoże .Dobudowywać, przebudowywać i poprawiać będziemy d o k o ń c a ś w i a t a. Nic to najważniejsze ,że mamy g a l e r i e handlową następną w Poznaniu.Za to na PKP , jeszcze kilka pokoleń pracowników będzie miało co robić i na co wydawać pieniądze.Może naszą wizytówką będzie Dworzec Zachodni i odbudowany budynek dawnego Dworca Głównego.Chciałabym podyskutować o Dworcu PKS w Poznaniu, jakiego świat nie widział.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: