Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

9-letnia Antosia uratowała plac zabaw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
9-letnia Antosia uratowała plac zabaw
30-07-2016 00:31   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Plac zabaw przy ul. Orężnej na Grunwaldzie Pogodnie, na którym Antosia, jej koleżanki i koledzy tak chętnie się bawią, nie zostanie zlikwidowany. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" wycofała się z planów budowy tam bloku mieszkalnego, po tym jak dziewczynka napisała list w obronie placu do prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

"Dowiedziałam się od koleżanki z klasy, Jadzi, że ktoś chce zlikwidować plac zabaw przy ul. Orężnej, żeby zbudować tam blok. Nie zgadzam się na to! To jedyny plac zabaw w okolicy. Bardzo go lubimy i potrzebujemy. Proszę o pomoc!!!" – napisała w liście do prezydenta Poznania zaniepokojona 9-letnia Antosia, radna Dziecięcej Rady Miasta Poznania.

Prezydent obiecał pomoc. Okazało się jednak, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald również zmieniła swoje plany.

Cieszy mnie to, że również najmłodsi mieszkańcy aktywnie uczestniczą w życiu Poznania. Takie zaangażowanie w sprawy miasta od najmłodszych lat świadczy, że społeczeństwo obywatelskie nam się rozwija. Antosia, zachęcona efektami, zapowiada już kolejne działania, na które czekam – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

O wsparcie władz miasta zabiegali też dorośli mieszkańcy Grunwaldu. Ich niepokój wywołał wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" o ustalenie warunków zabudowy dla terenu, na którym położony jest plac zabaw. Jak pisali w piśmie do prezydenta Jacka Jaśkowiaka, likwidacja placu, który od ponad 50 lat służy najmłodszym poznaniakom, byłaby dla nich ogromną stratą. Tym bardziej, że jest to jedyne takie miejsce w okolicy.

W odpowiedzi na sprzeciw mieszkańców Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" wycofała wniosek o ustalenie warunków zabudowy, który jak zaznaczyła, miał charakter jedynie rozpoznawczy.

Cieszę się, że Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" wsłuchała się w głosy i potrzeby mieszkańców i wycofała swój wniosek. Zamierzam jeszcze wysłać do spółdzielni pismo z prośbą o pisemną deklarację i potwierdzenie, że w ciągu najbliższych lat, inwestycje tego typu nie będą tam planowane – zapowiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.


Komentarze (1)

31-07-2016 00:32:05
as
Moze by tak do prezydenta napisac w sprawie Rynku Lazarskiego czy Kolejowej jako jakias Antosia czy inny Stasio...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: