Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie ma przyzwolenia na takie działania POSiR" - radna Lidia Dudziak interweniuje ws. pływalni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie ma przyzwolenia na takie działania POSiR" - radna Lidia Dudziak interweniuje ws. pływalni
28-07-2016 01:13   Janusz Ludwiczak
"Czas najwyższy aby przyjrzeć się szerzej działalności Zarządu POSIR i wyciągnąć stosowne wnioski, czy o takie zarządzanie nam chodzi. Wzywam Pana Prezydenta do wstrzymania działań zmierzających do zniszczenia naszej pływalni w Parku Kasprowicza" – pisze w interpelacji do prezydenta Poznania radna Lidia Dudziak. Z kolei zdaniem POSiR duży basen nie zostanie zasypany, tylko "skrócony z 50 do 30 metrów". – Obecnie frekwencja na pływalni nie wskazuje na to, że konieczne jest utrzymywanie tak dużego obiektu – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej – to plany POSiR-u dla pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Nasuwa się jedno zasadnicze pytanie: z kim POSIR to uzgadniał? Czy jest na to zgoda radnych miasta Poznania przynajmniej tych z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki? Czy jest zgoda Rady Osiedla Św. Łazarz? Czy jest zgoda społeczności lokalnej? Czy były przeprowadzone rozmowy, konsultacje? Otóż nie!!!. Nie było żadnych rozmów. Jako wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki składam stanowczy protest, przeciwko samowolnym działaniom POSiR i domagam się natychmiastowego wstrzymania procedur zmierzających do wyżej opisanego celu. Domagam się spotkania w omawianej sprawie, z zainteresowanymi stronami, tj: Komisją Kultury Fizycznej i Turystyki, Radą Osiedla Św. Łazarz, radnymi miasta Poznania z okręgu II – pisze w interpelacji do prezydenta Poznania radna PiS Lidia Dudziak.

Panie Prezydencie! Czas najwyższy aby przyjrzeć się szerzej działalności Zarządu POSIR i wyciągnąć stosowne wnioski, czy o takie zarządzanie nam chodzi. Wzywam Pana Prezydenta do wstrzymania działań zmierzających do zniszczenia naszej pływalni w Parku Kasprowicza – dodaje Lidia Dudziak, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Tymczasem zdaniem Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji duży basen nie zostanie zasypany do połowy, ale tylko skrócony z 50 do 30 metrów długości.

Stwierdzenie "zasypanie basenów" sugeruje ich likwidację. Wręcz przeciwnie – w planie finansowym POSiR na najbliższe lata przewiduje się kwotę ponad 6 milionów złotych na modernizację obiektu. Obecnie frekwencja na pływalni nie wskazuje na to, że konieczne jest utrzymywanie tak dużego obiektu. Na uzyskanej w ten sposób przestrzeni można wybudować boisko do siatkówki plażowej, które służyłoby mieszkańcom wypoczywającym na terenie pływalni. W ramach modernizacji planuje się między innymi pokrycie niecek bezpieczną i trwałą stalą nierdzewną, modernizację brodzika dla dzieci i wyposażenie go w liczne atrakcje, a także budowę boiska wielofunkcyjnego, które umilałoby czas użytkownikom – wyjaśnia dla portalu miastopoznaj.pl Błażej Daracz, rzecznik POSiR-u.

Pływalnie letnie to nie tylko rekreacja w wodzie, ale także poza nią. Na terenie pływalni letniej Chwiałka oprócz trzech basenów funkcjonują boiska do siatkówki plażowej i beach soccera, miejsce do gry w koszykówkę, tenis stołowy. Użytkownicy chętnie korzystają z tej dodatkowej infrastruktury sportowej. Widzimy potrzebę ożywienia pływalni w Parku Kasprowicza i jednym z pomysłów było właśnie wyposażenie go w dodatkowe boisko do siatkówki plażowej. Modernizację obiektu trzeba traktować raczej jako szansę rozwoju, aniżeli drogę ku jej zamknięciu – dodaje Błażej Daracz z POSiR.

ZOBACZ TAKŻE: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni" - ruszyła zbiórka podpisów pod petycją


Komentarze (7)

29-07-2016 12:50:44
x
@MK, tak jest
29-07-2016 09:33:09
Hania
@MK, tez tak mysle. POSiR nalezaloby przetrzebic i pozwalniac tych, ktorzy lapa lape myja i do tego wyrzucaja wielkie pieniadze na plany/projekty, ktore pojda do kosza bo ani restauracji ani zmniejszenia basenow ani budowy boiska ich kosztem nie bedzie. Nie pozwolimy na to. Za takie cos na Zachodzie wylatuje sie z pracy i ponosi koszty strat wyniklych z blednych i zlych decyzji. A u nas ? U nas dalej siedzi sie na stolku bez konsekwencji bo lapa lape myje.
28-07-2016 13:04:39
Negatyw
Edward Gierek by wiedział co zrobić!
28-07-2016 11:19:57
MK
Pamiętajmy, że jeszcze niedawno POSiR chciał realizować projekt prywatnego przedsiębiorcy. Miał on polegać na stworzeniu na terenie pływalni domu weselnego. Przejęcie tak atrakcyjnego terenu, wykorzystywanie dla prywatnych zysków, sprowadzenie mieszkańców (gości basenów) do roli atrakcji oglądanej przez szybę weselnej restauracji nie spodobały się jednak mieszkańcom. Temat ucichł. Dyskutując o obecnym pomyśle POSiR-u nie należy zapominać o tym pierwszym. Możliwe, że POSiR i zaprzyjaźniony przedsiębiorca nie dali za wygraną i spróbują go zrealizować okrężną drogą.
28-07-2016 09:25:04
Ksia
Należy pomyśleć jak zmniejszyć ceny biletów,frekwencja wzrośnie Zastanowić się komu zabrac? i na co zainwestować , a pieniążki napewno by się znajdą.Pamiętajmy dla zdrowia jest wazna profilaktyka.LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!!!
28-07-2016 08:39:07
Andrzej
Pitu pitu, wpierw zmniejszyć, a później zlikwidować - to jest czytelne jak cholercia!
28-07-2016 08:11:56
zwolenniczka
Dziękuje p. Dudziak.Przecież mieszkańcy chcą pływalni , a nie niecki.POSiR c h c e boisko, brodzik z wieloma atrakcjami , tylko n i e basenu do p ł y w a n i a , a wanny jak w domu.Mysz masz atrakcji i wielki chaos i nic nie dopilnowane.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: