Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM przyznaje się do błędu i poprawia objazdy. Tramwaje pojadą przez Plac Wolności - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM przyznaje się do błędu i poprawia objazdy. Tramwaje pojadą przez Plac Wolności
28-07-2016 00:42   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje się do błędu i od czwartku przywraca połączenie tramwajowe przez Plac Wolności i ul. 27 Grudnia.

W środę rozpoczął się remont torowiska na ul. Św. Marcin, na skrzyżowaniu z Gwarną oraz Ratajczaka. ZTM skrócił trasy linii nr 5, 9 i 13 do przystanku "Marcinkowskiego". Bimby nie jadą dalej w kierunku odpowiednio Górczyna, Sołacza i Junikowa. Na dodatek wstrzymany został ruch tramwajowy przez Plac Wolności i ulicę 27 Grudnia, a tam nie zaplanowano żadnych prac remontowych. Po interwencji Radia Merkury urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego postanowili wprowadzić korekty na trasach linii nr 16 i 22.

Zdajemy sobie sprawę, że na tym odcinku komunikacji brakowało, dlatego zmiany zostaną wprowadzone. Wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni, bardzo przepraszamy. Po korekcie linii tramwajowych numer 16 i 22 zapewniona zostanie lepsza obsługa komunikacyjna w śródmieściu – od przystanku Marcinkowskiego, wzdłuż placu Wolności i ulicy 27 Grudnia – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

I tak "szesnastka" z Franowa pojedzie z Franowa stałą trasą przez tunel pod ul. Piaśnicką, trasą Kórnicką i Most Rocha, a następnie przez Podgórną, Marcinkowskiego, Plac Wolności, 27 Grudnia, Fredry i Most Teatralny na Połabską. Z powrotem tramwaje linii nr 16 będą jeździć objazdem przez Plac Wielkopolski i Rondo Śródka.

Z kolei "wahadło" oznaczone numerem 22 pojedzie na trasie: ŻEROMSKIEGO ¬ – Dąbrowskiego – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Towarowa – POZNAŃ GŁÓWNY – Matyi – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – Pl. Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – ŻEROMSKIEGO.

W środę rozpoczął się również remont na trasie PeSTKi. Do końca sierpnia potrwa wymiana sieci trakcyjnej i torowiska. Prace prowadzone będą również na wiadukcie nad rzeką Bogdanką. Z tego powodu tramwaje linii nr 12 i 14 dojeżdżają na Wilczak, a "piętnastka" oraz "szesnastka" na Połabską. Na Piątkowo pasażerowie mogą dojechać autobusową komunikacją zastępczą "za tramwaj". Pojazdy linii T14 kursują pomiędzy os. Sobieskiego a przystankiem Armii Poznań.

Obserwacje przeprowadzone na przystanku Armii Poznań wykazały odpowiednią regularność i płynność ruchu autobusów T14. Także ruch na liniach tramwajowych numer 4, 10, 12, 14, 15 i 16 odbywał się płynnie. Nie zaobserwowano przepełnień na linii T14, maksymalna frekwencja w autobusach nie przekraczała 100 osób (na 150 miejsc). Nie było przypadków nie zabierania się pasażerów. W kolejnych dniach prowadzić będziemy dalszy monitoring funkcjonowania komunikacji – zaznacza Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Jest też dobra zmiana. Zakończył się remont zwrotnic na ul. Głogowskiej przy zajezdni. Tramwaje linii nr 8 i 14 dojeżdżają znów na Górczyn. Zamiast "piątki" główną ulicą Łazarza kursują tramwaje linii nr 18, którymi można bezpośrednio dojechać na dworzec Poznań Główny oraz pod Browar.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: