Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ul. Potockiej pojawiła się kolejna koperta dla niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ul. Potockiej pojawiła się kolejna koperta dla niepełnosprawnych
24-07-2016 23:49   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy na wielu ulicach pojawiły się specjalnie wyznaczone miejsca, na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne. Jednak czy "niebieskie koperty" nie zabierają specjalnie miejsc postojowych?

Niebieskie "koperty", na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne i mające specjalne uprawnienia pojawiły się m.in. na ul. Zachodniej - przed Dworcem Zachodnim i budynkiem Poczty Głównej, na ul. Śniadeckcich, Palacza (przy kościele Chrystusa Sługi), Kossaka, Konopnickiej, Orzeszkowej, Matejki i Grunwaldzkiej. W ostatnich dniach kolejna koperta znalazła się na ul. Potockiej, przy dawnej siedzibie Inea.

Do tej pory miejsca postojowe dla niepełnosprawnych były słabo widoczne, oznaczone jedynie biała kopertą i pionowym znakiem sygnalizującym. Często zdarzało się, że parking przeznaczony dla osób z ograniczeniami ruchowymi, umyślnie lub przez nieuwagę, zajmowali inni kierowcy. Za parkowanie bez uprawnień na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500złotych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Jednak np. na ulicy Potockiej czy Kossaka, gdzie pojawiły się "niebieskie koperty" nie było nigdy wyznaczonych miejsc dla niepełnosprawnych.

Pierwsze oznakowanie tego typu pojawiło się już w październiku ubiegłego roku. Docelowo pomalujemy wszystkie koperty dla niepełnosprawnych, których w pasie drogowym jest ok. 500. Zobowiązuje nas do tego rozporządzenie ministerstwa infrastruktury. Prace zakończymy w 2017 roku – wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Jak czytamy na stronie Straży Miejskiej: Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju. Uprawniona osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym, oraz kierujący pojazdem przewożący taką osobę mogą, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach", B-3 "zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych", B-3a "zakaz wjazdu autobusów", B-4 "zakaz wjazdu motocykli", B-10 "zakaz wjazdu motorowerów", B-35 "zakaz postoju", B-37 "zakaz postoju w dni nieparzyste", B-38 "zakaz postoju w dni parzyste" i B-39 "strefa ograniczonego postoju". Takie uprawnienia przysługują również kierującemu pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej oraz pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek. Parkowanie pojazdu nieuprawnionego na miejscu postojowym zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej stanowi wykroczenie za które nakładana jest grzywna w postępowaniu mandatowym w wysokości 500 zł.


Komentarze (1)

25-07-2016 10:40:45
fgh
Janusz, co miałeś na myśli stawiajac pytanie "czy niebieskie koperty nie zabierają specjalnie miejsc postojowych"?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: