Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tor przeszkód dla niepełnosprawnych w drodze do siedziby ZKZL - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tor przeszkód dla niepełnosprawnych w drodze do siedziby ZKZL
22-07-2016 10:32   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne czeka tor przeszkód, by dostać się do siedziby Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57. Nie dość, że winda znajduje się na tyłach budynku, to aby do niej się dostać trzeba pokonać na około drogę przez ul. Matejki i Grottgera. Na dodatek utrudnieniem jest brak utwardzonej drogi. Po opadach deszczu niepełnosprawni muszą pokonywać drogę przez kałuże.

Ostatnio miałem do załatwienia kilka spraw w ZKZL. Potrafię zrozumieć, że wejście jest z tyłu. Jednak nie mogę pojąć dlaczego drogę trzeba pokonywać przez śmietniki, zaparkowane samochody. Nie wiem z czego to wynika, jednak żeby ostatnio dostać się do windy musiałem przebyć slalom pomiędzy wielkimi kałużami – pisze do naszej redakcji Szymon Kaźmierczak.

Czy jest więc jakaś szansa, że ZKZL mógłby ułatwić dostęp dla niepełnosprawnych?

Niestety, ze względu na to, że nasza siedziba mieści się w zabytkowej kamienicy nie jest możliwa budowa windy czy podjazdu dla osób niepełnosprawnych od strony ulicy Matejki. Zdajemy sobie sprawę, że dotarcie do nas osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest z tego powodu utrudnione. Część naszych niepełnosprawnych klientów korzysta z windy zamontowanej w wejściu od podwórza podjeżdżając do niej autem. Dotarcie tam na wózku rzeczywiście jest trudne, szczególnie w ostatnich miesiącach. Właściciel kamienicy mieszczącej się naprzeciw naszej siedziby prowadzi od dłuższego czasu remont całej nieruchomości, co nie pozostało bez wpływu na stan nawierzchni podwórza, przez które prowadzi droga do naszej windy dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Organizujemy właśnie spotkanie z właścicielem tej kamienicy, jak i właścicielami pozostałych budynków sąsiadujących z naszą siedzibą. Jest to już kolejna próba porozumienia się z nimi w celu podjęcia działań, których efektem byłoby uporządkowanie wspólnej przestrzeni między budynkami oraz określenie zasad korzystania z niej przez wszystkich współużytkowników – dodaje Magdalena Gościńska z ZKZL.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Szymon Kaźmierczak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

25-07-2016 08:50:41
w
Wypowiedź Pani Rzecznik nie jest do końca zgodna z prawdą... nawierzchnia podwórza została zniszczona przede wszystkim na skutek remontów siedziby ZKZL i pobliskiego budynku ZTM, a prace w kamienicy na przeciwko jedynie ten stan pogorszyły. Spotkania dotyczące uporządkowania wspólnej przestrzeni odbywały się natomiast wyłącznie z inicjatywy mieszkańców sąsiednich nieruchomości, niestety do dziś nie przyniosły jakichkolwiek efektów. Niewątpliwe natomiast jest również to, że pracownicy i klienci obu urzędów zajmują regularnie miejsca parkingowe na działkach sąsiednich, blokując je mieszkańcom i powodując dalszą degradację nawierzchni podwórzy.
22-07-2016 21:07:25
wartburg
oj tam oj tam, tylko narzekać umieją biedapiesi, samochody trzeba sobie pokupować i jeździć wszędzie i parkować wszędzie nawet tam gdzie winda jest tak jak motosłodziaki na załączonych zdjęciach. Taka skoda miała by moknąć to był by wstyd, a tak pod dachem, chociaż troszkę, a że tam winda, eee tylko narzekać potrafią
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: