Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowczyni autobusu "za tramwaj T5" pomogła złapać złodzieja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowczyni autobusu "za tramwaj T5" pomogła złapać złodzieja
22-07-2016 07:17   Janusz Ludwiczak
Praca kierowcy miejskiego autobusu nie jest łatwa, ale jest też ekscytująca i pełna niespodzianek. Dzięki zasadzce przygotowanej przez panią Anię, która prowadziła autobus "za tramwaj" linii T5 na przystanku "Głogowska/Hetmańska" udało zatrzymać się złodzieja, który włamał się do samochodu na Górczynie.

Wszystko miało miejsce w minioną niedzielę, 17 lipca.

Pani Ania zaczynała drugą zmianę. Niedzielne popołudnie za kółkiem zaczęło się spokojnie. Ale gdy miała przerwę na posiłek, na dworcu autobusowym na Górczynie, zwróciło jej uwagę kilka ciężarówek stojących na pobliskiej stacji benzynowej. Przy jednej z nich dostrzegła jakiegoś mężczyznę, który ewidentnie majstrował przy drzwiach auta, coś z niego pośpiesznie wyjął i zaczął nerwowo się rozglądać. Instynktownie pomyślała, że to może być włamywacz. Gdy ruszyła za nim w asyście kolegi, mężczyzna zaczął uciekać rozwiewając wszelkie wątpliwości co do swoich zamiarów. Pani Ania z kolegą bezzwłocznie zawiadomili policję – relacjonuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Gdy powróciła na miejsce zdarzenia następnym kursem, na dworcu autobusowym policja już była. Kierowczyni z ulgą odetchnęła. Jakie było jej zdziwienie, gdy tego samego osobnika spotkała około godz. 20:00 na pokładzie swojego autobusu. Bez wahania zatelefonowała do Centrali Nadzoru Ruchu i na Policję, i zgodnie z ustaleniami zatrzymała się na przystanku Głogowska/Hetmańska. Nasze służby nadzoru i policjanci już tam czekali, żeby ująć włamywacza. Dzielnej Pani Ani złożyliśmy gratulacje i wyrazy uznania – opowiada Iwona Gajdzińska z MPK.


R E K L A M A

Komentarze (2)

22-07-2016 20:52:56
Tomek
Panie Januszu, kierowczyni? Rozumiem, że w dzisiejszych czasach zaczyna obowiązywać nowomowa poprawności i tolerancji, ale nie ulegajmy jej.
22-07-2016 09:11:11
Hania
Brawo dla pani Ani !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: