Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

1 mln 190 tys. zł do podziału między Łazarzem i Jeżycami w budżecie obywatelskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
1 mln 190 tys. zł do podziału między Łazarzem i Jeżycami w budżecie obywatelskim
01-08-2016 23:29   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku można składać wnioski do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. W szóstej edycji programu do rozdania będzie 1 190 000 złotych dla rejonu obejmującego Jeżyce i Łazarz w ramach projektów rejonowych oraz 3 mln zł w ramach projektów ogólnomiejskich.

W tym roku mocno opóźniony będzie Poznański Budżet Obywatelski. Zespół zajmujący się programem zakończył dopiero prace w sprawie wypracowania nowych zasad, gdyż poprzednie budziły wiele kontrowersji. W szóstej edycji programu zadania będą mogły być realizowane tylko na terenie należącym do miasta, nie będzie możliwości realizacji projektu na terenie prywatnym czy należącym do spółdzielni mieszkaniowej lub organizacji czy instytucji prywatnych.

To tytaniczna praca, którą przez ten miesiąc wykonali członkowie zespołu. Zespół działał uwzględniając wyniki przeprowadzonego audytu systemu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Składał się on z wnioskodawców z lat poprzednich, radnych osiedlowych i wszystkich chętnych. Każda zainteresowana osoba mogła wziąć udział w tych pracach – tłumaczy Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania oraz zastępca przewodniczącego Zespołu ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

W poniedziałek rozpoczęło się zbieranie wniosków do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekty będzie można składać przez półtora miesiąca - do 11 września, a ich opiniowanie przez wydziały merytoryczne Urzędu Miasta oraz Rady Osiedli potrwa do 21 października. Następnie od 24 do 30 października prowadzone będą odwołania, które do 7 listopada weryfikować będą miejscy urzędnicy. W środę, 9 listopada zostanie wylosowana kolejność projektów na karcie do głosowania. Samo głosowanie rozpocznie się 16 listopada i potrwa do 30 listopada. Ogłoszenie wyników Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 nastąpi w pierwszej połowie grudnia.

Chodzi nam o to, by już na wiosnę można było rozpocząć prace nad realizacją wybranych projektów. Wszystkie te regulacje służą temu, żeby na pewno te projekty, które zgłoszą i wybiorą mieszkańcy, zostały zrealizowane – wyjaśnia Patryk Pawełczak z zespołu ds. PBO.

Kwota przeznaczona na tegoroczny budżet obywatelski wynosi łącznie 17,5 mln zł - o 2,5 mln zł więcej niż w roku ubiegły. Środki zostały podzielone na projekty ogólnomiejskie (łącznie 3 mln zł, przy czym maksymalna wartość projektu to 1,5 mln zł) oraz rejonowe (łącznie 14,5 mln zł, przy czym maksymalna wartość projektu to 500 tys. zł).

Wydzielono 13 rejonów, a podział środków przeznaczonych na poszczególne rejony został przeliczony za pomocą algorytmu bazującego na podziale procentowym (70% środków oparte na liczbie mieszkańców, 30% na powierzchni danego rejonu). Łazarz wraz z Jeżycami będzie w rejonie nr 13. Obie dzielnice będą miały do dyspozycji łącznie 1 190 000 zł.

Propozycje projektu do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec Poznania - osoba fizyczna zamieszkująca na terenie miasta Poznania. Jedna osoba będzie mogła złożyć maksymalnie tylko jeden wniosek. Zgłoszenia przyjmowane będą za pomocą formularzy na stronie internetowej Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego lub pisemnie w sekretariacie Gabinetu Prezydenta.

Głosowanie odbywać będzie się przez internet, ale również w punkcie informacyjnym, który będzie działać na terenie każdej rady osiedla. Na Łazarzu taki punkt do głosowania ma funkcjonować w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: