Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nadmuchiwany zamek zastąpił "Majówkę z książką" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nadmuchiwany zamek zastąpił "Majówkę z książką"
14-05-2009 17:07   Janusz Ludwiczak
Już trzeci raz z rzędu nie odbyła się popularna "Majówka z książką" przed Areną. Od ponad 50 lat przez pierwsze dni majowe dni można było zdobyć autograf pisarzy książek, porozmawiać ze znanymi artystami, czy także kupić nowości wydawnicze w promocyjnych cenach. Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko, koncerty zespołów czy punkty gastronomiczne. W tym roku jedyną atrakcją majówki był i jest nadmuchiwany zamek dla najmłodszych.

Już trzeci rok z rzędu nie odbyła się "Majówka z książką", która od ponad 50 lat gościła wokół Areny.

Co roku "Majówka z książką", czyli Wielkopolskie Spotkanie z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją gościły ponad 100 tysięcy osób. Na trzy dni Park Kasprowicza co roku zamieniał się w stoiska z książkami. Poznaniacy mogli co roku 1, 2 lub 3 maja zdobyć autograf znanych pisarzy i piosenkarzy, często rozmawiając z nimi osobiście. Na "Majówce z książką" nie brakowało takich osobistości jak: ksiądz Jan Twardowski. Joanna Chmielewska, Hanna Bielicka, Eleni, Adrianny Biedrzyckiej, Krystyna Feldman czy Włodzimierz Łęcki.

"Majówka z książką" była także okazją do wysłuchania ciekawych koncertów. Lubiących adrenalinę cieszyło wesołe miasteczko, które pojawiało się przy Arenie już pod koniec kwietnia. Ponadto zgłodniali czytelnicy mogli skorzystać chociażby z punktów gastronomicznych.

Jednym, z największych ostatnich wydarzeń książkowej majówki przed Areną była akcja "Poznań w kadrze Europy". W 2004 roku tysiące poznaniaków wraz z prezydentami miasta i wojewodą zrobiło sobie wspólne zdjęcie na znak wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wszystko wskazuje na to, że po pół wieku "Majówka z książką" przeszła do historii. Z organizacji imprezy całkowicie wycofał się już organizator - Dom Książki S.A. z ulicy Gwarnej. Powodem są przede wszystkim wysokie koszty, na które nie stać było organizatora.

"Majówka z książką" nie odbyła się także w 2003 roku, z tego samego powodu - kosztów, jednak już rok później poznaniacy znów licznie spotkali się wokół Areny.

Pierwsza "Majówka z książką" odbyła się ponad pół wieku temu na Starym Rynku i z czasem przeniesioną ją pod Arenę. Ostatnia "51.Majówka z książką - Wielkopolskie Spotkania z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją" odbyła się w 2006 roku.

W długi weekend jedyną atrakcją w Parku Kasprowicza był nadmuchiwany zamek, który bardzo ucieszył najmłodszych poznaniaków. Niezadowolenia nie ukrywają także starsi mieszkańcy.

Majówka powinna być. Nic się nie dzieje. Tutaj nie odczuwa się święta. Bardzo jej brakuje. Raz w roku taka majówka mogła by być - powiedzieli p.Wiesława i p.Jerzy, przechodnie spotkani w Parku Kasprowicza.

Według naszych Czytelników "Majówka z książką" była atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu w długi weekend majowy, a także możliwością zabawienia się w wesołym miasteczku oraz możliwością spotkania ciekawych pisarzy, artystów i muzyków.

Czy "Majówka z książką" kiedykolwiek powróci na Arenę nie wiadomo. Najmłodsi mieszkańcy mogą nadal korzystać z nadmuchiwanego zamku. Za 10 minut korzystania z nadmuchiwanej zjeżdżalni zapłacimy 5 złotych.


Komentarze (6)

16-05-2009 12:33:22
madzia
80. rocznica PeWuKi byłaby dobrą okazją, aby jak za dawnych lat wesołe miasteczko znów było na Arenie.
16-05-2009 01:48:35
max
Owszem jest przy Śródce, jednak ma być zlikwidowane. Po za tym nie ma tam nic ciekawego. Ostatnie dość fajne wesołe miasteczko było w długi weekend i do 11 maja na Malcie, pod tablicą. Największe wrażenie zrobiły kolejka górska i diabelski młyn. Jednak osobiście nie wsiadłbym do maszyny, która odwraca do góry nogami.
16-05-2009 00:16:19
dziewucha
O ile się nie mylę to wesołe miasteczko jest przy Rondzie Śródka, tylko, czy ono kiedys działało? A na Arenie napewnoby się sprawdziło...
15-05-2009 19:39:05
max
Ja pamiętam, że wesołe miasteczko było zawsze w miejscu, gdzie teraz są korty tenisowe. Podczas ostatniej majówki z książką lunapark był od strony Wyspiańskiego. Miasto powinno zgodzić się na powstanie stałego wesołego miasteczka. Dobrym przykładem niech będzie Chorzów, który też wspominacie. W Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku oprócz wesołego miasteczka jest także planetarium, zoo no i park. Park Kasprowicza doskonale by się do tego nadawał. Z resztą przy okazji jubileuszu 80.rocznicy PeWuKi wspomnę fakt, że wesołe miasteczko znajdowało się w dzisiejszym Parku Kasprowicza.
15-05-2009 17:32:47
qaf
popieram. arene nalezy ozywic, tymbardziej, ze wesole miasteczko jest w chorzowie jak pisala madzia.
15-05-2009 16:19:09
madzia
Byłam 1 maja na Arenie - cisza i spokój i żal, że znów majówki nie było. Chętnie chodziłam na tą majówkę z książką. Książki były tańsze niż w księgarniach i sporo się działo w tych dniach w Poznaniu. To nie to co żałosna majówka na Placu Wolności - nudy. Szkoda, że na Arenie nie ma wesołego miasteczka. Byłam kiedyś w Chorzowie - super. Fajna kolejka górska jest także we Władysławowie, chyba największa w Polsce. Może takie wesołe miasteczko powstałoby na Arenie, byłaby to spora atrakcja.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: