Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Bukowskiej powstał nowy buspas. "64" jeździ objazdem, "17" Grunwaldzką - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Bukowskiej powstał nowy buspas. "64" jeździ objazdem, "17" Grunwaldzką
18-07-2016 00:48   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczął się remont ulicy Kraszewskiego i Zwierzynieckiej. Z tego powodu objazdem kursują autobusy linii nr 64. Z kolei ulicą Grunwaldzką do Budziszyńskiej jeździ "siedemnastka". Ponadto na ulicy Bukowskiej zmieniła się organizacja ruchu. Pomiędzy Szylinga a Zeylanda powstał nowy buspas.

Inwestor budujący osiedle mieszkaniowe na terenie dawnej zajezdni tramwajowej rozpoczął generalny remont ulicy Kraszewskiego, Zwierzynieckiej i Sienkiewicza. Z tego powodu zmiany czekają zarówno kierowców jak i pasażerów autobusów i tramwajów.

Od soboty na kilka miesięcy wydłużyła się trasa linii nr 64. Autobusy w kierunku Sołacza i Strzeszyna Greckiego jeżdżą teraz objazdem przez Szylinga, Bukowską, Zeylanda, Mickiewicza, Dąbrowskiego i Kościelną. Na Łazarz powracają przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Rondo Kaponiera, Bukowską, Grunwaldzką i Matejki. Autobusy linii nr 64 zatrzymują się dodatkowo na przystanku "Bałtyk", w rejonie Mostu Teatralnego i przy samym Rynku Jeżyckim.

Zmienionymi trasami kursują również tramwaje linii nr 17 i 18. "Siedemnastka" z Teatralki skręca w lewo w Roosevelta i dalej przez Rondo Kaponiera, Bukowską i Grunwaldzką dojeżdża do Budziszyńskiej. Z kolei "osiemnastka" została skrócona do Gwarnej (przez Roosevelta, Most Teatralny, Fredry i dalej powrót na Franowo przez Św. Marcin, Most Uniwersytecki, Rondo Kaponiera, Roosevelta, Most Dworcowy).

Na Jeżyce można teraz dojechać dodatkowo uruchomioną linią tramwajową nr 22, która wahadłowo kursuje z Placu Wielkopolskiego przez 23 Lutego, Plac Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, Fredry, Most Teatralny i Dąbrowskiego do przystanku "Żeromskiego". W rejonie ul. Janickiego "dwudziestkadwójka" przez specjalną przekładkę wjeżdża z toru północnego na południowy i powraca do centrum.

Od soboty zmieniła się również organizacja ruchu na ulicy Bukowskiej. Samochody jadące od ul. Gajowej w kierunku ul. Kraszewskiego poruszają się po wspólnym pasie ruchu wraz z autobusami komunikacji miejskiej, natomiast w kierunku przeciwnym, na wysokości I LO wprowadzony został buspas, po którym mogą poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji zbiorowej, co ma sprawić, że autobusy nie będą stały w korku jadąc do centrum.


Autobusy linii 64 jeżdżą teraz objazdem przez Bukowską, Mickiewicza i Dąbrowskiego (powrót przez Kaponierę i Grunwaldzką)
Map: ZTM


Od soboty zmienionymi trasami kursują również tramwaje linii nr 17 i 18
Map: ZTM


Obecnie kierowcy nie przejadą ulicą Kraszewskiego z Łazarza na Jeżyce
Map: UM


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: