Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To dla nich najważniejszy dzień" - nowi Świadkowie Jehowy przyjęli chrzest na Targach {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To dla nich najważniejszy dzień" - nowi Świadkowie Jehowy przyjęli chrzest na Targach {WIDEO}
17-07-2016 00:51   Janusz Ludwiczak
Ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy bierze udział w trzydniowym kongresie, który odbywa się na MTP. W sobotnie południe 33 nowych członków wspólnoty przyjęło chrzest, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Już po raz ósmy na Targach spotkali się Świadkowie Jehowy, którzy biorą udział w corocznym kongresie. W trakcie trzydniowego spotkania wyznawcy biorą udział we wspólnej modlitwie, śpiewaniu pieśni, a także sympozjach i wykładach biblijnych.

Hasło tegorocznego kongresu "Lojalnie trwajmy przy Jehowie!" nawiązuje do lojalności wobec naszego Boga Jehowy, ale również lojalności wobec swoich rodzin, współmałżonka, dzieci, kolegów, znajomych. Raz w roku odbywa się regionalny kongres Świadków Jehowy, dwa razy do roku mniejsze zgromadzenia, kongresu obwodowego. Oprócz tego dwa razy tygodniu Świadkowie Jehowy spotykają się w mniejszych wspólnotach w Salach Królestwa – wyjaśnia Piotr Rajsner z biura prasowego Okręgowego Kongresu Świadków Jehowy.

W sobotnie południe, w drugim dniu Kongresu nowi Świadkowie przyjęli chrzest, który polegał na całkowitym zanurzeniu w wodzie. W pawilonie 3 MTP ustawiono ogromny basen. W sumie ochrzczonych zostało 66 osób.

To najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Od początku wychowuję się w rodzinie Świadków Jehowy. Poznając Boga przybliżamy się do niego. Zaczynamy go kochać i okazać mu wdzięczność za to, co dla nas robi. Postanowiłam oddać mu swoje życie dla służby dla niego. Do podjęcia decyzji musiałam nabrać odpowiedniej wiedzy, usposobienia i podjąć decyzję z pełną świadomością. Na poważnie o chrzcie zaczęłam myśleć rok temu. Chrzest był dla mnie ogromnym przeżyciem – powiedziała Anna Urbaniak, nowoochrzczony Świadek Jehowy.

Chrzest postanowiłem przyjąć dopiero w 16. roku życia. Dużo zmieniło się w moim życiu, dowiedziałem się sporo o Jehowie. Zanim podjąłem taką decyzję dużo czytałem Biblii. W mojej rodzinie Świadkami Jehowy są rodzice i dalsza rodzina od strony taty. Wybrałem tą religię, bo inne nie dawały mi odpowiedzi na wiele pytań – opowiada Piotr Krasik.

Tegoroczny Okręgowy Kongres Świadków Jehowy zakończy się w niedzielę modlitwami, wspólnym śpiewaniem pieśni, prelekcjami filmowymi oraz publicznym wykładem biblijnym zatytułowanym: "Kiedy lojalna miłość zatryumfuje nad nienawiścią?"

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: