Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" wróci na Ogrody już na początku września? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" wróci na Ogrody już na początku września?
15-07-2016 01:19   Janusz Ludwiczak
Od maja zeszłego roku trwa przebudowa ulicy Dąbrowskiego. Inwestycja miała trwać tylko pół roku, tymczasem jest opóźniona o prawie rok. Winnym jest główny wykonawca, który nie wywiązywał się z harmonogramu. Poznańskie Inwestycje Miejskie wypowiedziały umowę hiszpańskiej firmie Balzola. Remont dokończy MPK i wyłoniony w przetargu nowy wykonawca. Urzędnicy deklarują, że tramwaje na Ogrody powrócą na pewno na początku września tego roku.

Modernizacja ulicy Dąbrowskiego (pomiędzy Żeromskiego a Szpitalną) trwa od maja ubiegłego roku. Z tego powodu na Ogrody nie dojeżdżają tramwaje, a zamiast "siódemki" na Łazarz dojeżdżają tramwaje linii nr 27.

Inwestycja pierwotnie miała zakończyć się jesienią ubiegłego roku. We wrześniu 2015 bimby miały wrócić na Ogrody, a do listopada planowano zakończyć budowę nowej jezdni, chodników i drogi rowerowej.

Wykonawca inwestycji, hiszpańska firma Balzola wielokrotnie przekładała termin zakończenia przebudowy. Miasto straciło cierpliwość i będzie od wykonawcy żądać odszkodowania i kar umownych. 28 czerwca Poznańskie Inwestycje Miejskie zerwały ze skutkiem natychmiastowym umowę z wykonawcą. Równocześnie ogłoszony został przetarg na wykonanie pozostałych prac budowlanych. Z kolei MPK zostały powierzone prace polegające na uzupełnieniu infrastruktury torowo-sieciowej.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by to MPK, które dzierżawi miejską infrastrukturę torowo-sieciową, wykonało te prace. Zwłaszcza że nasza współpraca z tą jednostką układa się bardzo dobrze – tłumaczy Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Prace mają potrwać 50 dni i będą kosztować 500 tys. zł.

Jeśli taka deszczowa pogoda jak teraz się utrzyma, to możemy mieć kilka dni poślizgu, ale miejmy nadzieję, że 1 września będziemy mogli przez Dąbrowskiego przejechać tramwajem – deklaruje Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Ogólny zakres tych prac obejmować będzie dokończenie prac ziemnych oraz odtworzenie brakujących warstw konstrukcyjnych jezdni i chodników, odtworzenie i uzupełnienie fragmentu torowiska w ul. Przybyszewskiego wraz z połączeniem go z nowo wybudowanym na samym węźle, ułożenie nawierzchni oraz warstwy ścieralnej, wykonanie oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej. Przy okazji pragnę raz jeszcze przeprosić wszystkich za wszystkie utrudnienia wynikające z przeciągającego się remontu, mimo iż nie są one z winy Poznańskich Inwestycji Miejskich – dodaje Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Od najbliższej soboty w związku z remontem ulicy Kraszewskiego i w celu poprawy dojazdu na Jeżyce uruchomiona zostanie dodatkowa linia wahadłowa nr 22. "Wahadło" będzie z Placu Wielkopolskiego jeździć przez 23 Lutego, Plac Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, Fredry, Most Teatralny i Dąbrowskiego do przystanku "Żeromskiego". W rejonie ul. Janickiego MPK zamontowało już specjalną przekładkę, która umożliwi tramwajowi wjazd z toru północnego na południowy i powrót na Plac Wielkopolski.

Czy tramwaje powrócą na Ogrody na początku września? Przekonamy się już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE: Od soboty poważne utrudnienia na Jeżycach. Autobusy linii 64 pojadą objazdem


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: