Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Archiwum społeczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Archiwum społeczne
14-07-2016 15:15   Janusz Ludwiczak
W niedzielne popołudnie w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a otwarte zostanie "Archiwum społeczne". Pomysłodawcy chcą zgromadzić i zdigitalizować stare archiwalne zdjęcia. W kolekcji są już m.in. szklane negatywy z lat 1903-1914 i archiwalne zdjęcia z Wielkopolski.

Ważną inicjatywą otwartej równo rok temu galerii fotografii Pix.House jest rozwijanie oraz upowszechnianie Archiwum Społecznego – WLKP/TERAZ.

Wiemy jak ważną rolę odgrywa fotografia dokumentalna w poczuciu sympatii dla miejsca, z którego pochodzimy i przywiązania do ludzi, którzy nas poprzedzili. Powszechnie zbiory fotografii są w posiadaniu prywatnych osób, które nie bardzo wiedzą, co z nimi zrobić i jaka jest ich niematerialna wartość. Zapraszamy do podzielenia się rodzinnymi, fotograficznymi pamiątkami. W ramach Archiwum Społecznego – WLKP/TERAZ analizujemy, selekcjonujemy, skanujemy, skupujemy oraz opisujemy fotograficzne archiwa powierzonych zbiorów. Zdjęcia z opisami i adnotacją o autorze zbioru, znajdą się na naszej stronie www. Przyczynią się Państwo do zgromadzenia zbioru, który posłuży przygotowaniu wystaw i prezentacji. Razem stwórzmy wartościowy zapis naszych czasów o szerokich walorach edukacyjnych – wyjaśniają organizatorzy.

"Archiwum społeczne" działać będzie w najbliższą niedzielę, 17 lipca od godz. 14:00 w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a.

Będziemy skanować i opracowywać pozyskane przez nas fotografie, m. innymi szklane negatywy z lat 1903-1914 i archiwalne zdjęcia z wielkopolski. Zbudujemy prosty i skuteczny skaner, pokażemy jak radzić sobie ze starymi filmami. Będziecie mogli też bezpłatnie zdigitalizować archiwalne zdjęcia – zapowiadają organizatorzy.


Komentarze (1)

14-07-2016 22:26:48
maciej
może warto napisać,ze Wirtualny Łazarz robi to już od roku bez "żadnych pieniędzy od Miasta"- społecznie w ramach Archiwum Społecznego przy Stowarzyszeniu "Łazarz-Zakorzenieni w Tradycji".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: