Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z Irlandii, Tajwanu, Turcji, Serbii, Czech i Rumunii zagości w Parku Wilsona i parowozowni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z Irlandii, Tajwanu, Turcji, Serbii, Czech i Rumunii zagości w Parku Wilsona i parowozowni
14-08-2016 16:07   Janusz Ludwiczak
Stara parowozownia przy ul. Kolejowej dzięki trzystu tancerzom z różnych zakątków świata pokaże swoje inne oblicze. Właśnie tam będzie miał miejsce finał szesnastej edycji Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje". Festiwal dwukrotnie odbędzie się na Łazarzu. W świąteczny poniedziałek w Parku Wilsona zaplanowano biesiadę ludową.

Co roku w połowie sierpnia odbywa się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", którego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem "Kontrasty". Organizatorzy i tym razem chcą pokazać Wielkopolanom, że folklor można konsumować na różne niekonwencjonalne sposoby.

Zawsze staraliśmy się, by koncert finałowy był niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Co roku wybieraliśmy inne miejsce w Poznaniu, które stanowiło urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki. Zazwyczaj były to zabytkowe place, budowle lub parki. Tym razem wybraliśmy nietypowo – parowozownia PKP. To wszystko po to by pokazać, że folklor wygląda dobrze w każdym otoczeniu. Nawet takim „szarym” i industrialnym – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu "Integracje".

Podczas XVI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" zaprezentują się zespoły z Czech, Irlandii, Rumunii, Serbii, Tajwanu, Turcji i Polski.

W świąteczny poniedziałek, 15 sierpnia o godz. 18:00 w Parku Wilsona odbędzie się tradycyjna Biesiada Ludowa. Z kolei w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 21:00 w starej parowozowni przy ul. Kolejowej 23 zaplanowano koncert finałowy. Ponadto "Integracje" zagoszczą w Kostrzynie, Swarzędzu, Lesznie, Luboniu, Wronkach, Wągrowcu i Grodzisku Wielkopolskim, a także podczas wieczorów narodowych, warsztatach dla dzieci i turniejach sportów tradycyjnych w Poznaniu. Portal lazarz.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.festiwal.awf.poznan.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: