Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiecha na Bałtyku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiecha na Bałtyku
13-07-2016 07:43   Janusz Ludwiczak
Na siedemnastej, najwyższej kondygnacji powstającego biurowca Bałtyk zawisła wiecha. Oznacza to, że gotowy jest już stan surowy budynku.

Bałtyk osiągnął już docelowe 66 metrów i 16 kondygnacji (plus trzy podziemne) oraz ostateczną formę z powierzchnią 30 650 metrów kwadratowych. Tym samym na budowie zawisła wiecha, którą oznacza się zakończenie prac w stanie surowym. Jest to stara tradycja budowlańców, wieszana na najwyższym elemencie konstrukcji zazwyczaj przybiera postać wieńca lub małego drzewka. To symbol zakończenia kolejnego etapu budowy i jednocześnie oznaka rozpoczęcia nowego wymiaru prac. Jest to święto pracowników budowy, inwestora i firm partnerskich.

Powieszenie tradycyjnej wiechy to bardzo ważny moment w harmonogramie realizacji inwestycji, który podkreśla regularność i planowość procesu, a jednocześnie jest jednodniowym świętem zaangażowanego zespołu pracowników i partnerów. Obecnie mamy ponad 40% wynajętej powierzchni, 7 podpisanych kontraktów, w najbliższych dniach zrealizujemy kolejne 2 umowy. Jesteśmy w trakcie kilku zaawansowanych procesów komercjalizacyjnych. Jeśli je sfinalizujemy, budynek będzie wynajęty na poziomie 90% – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, jednego z inwestorów Bałtyku.

Codziennie na budowie Bałtyku pracuje blisko 300 osób. W biurowcu Bałtyk znajdą się nie tylko biura, ale również restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitnessu. Nieregularna bryła Bałtyku zaprojektowana została przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV we współpracy z polskimi architektami NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.


Fot: materiały prasowe, Janusz Ludwiczak (9-12)

ZOBACZ TAKŻE: Kaponiera dwa miesiące przed otwarciem {GALERIA ZDJĘĆ}

Komentarze (4)

13-07-2016 17:36:08
eka z małeki
a jakby tam postawić katedrę czy cós takiego nie potrzeba by łazić tak daleko,miejsce w sam raz no można by to jeszcze wyburzyć....pieniądze się znajdą,jeszcze jest czas ....to nieskończone.Ludziska, brak Wam abstrakcyjnego widzenia,czy wszystko musi być tak proste i kanciate jak żeśmy to przerabiali ....patrzcie na śWIAT inaczej przecież podobno jest 21 wiek,no może nie dla wszystkich......
13-07-2016 16:56:02
albi
Bardzo dobry budynek na dobrym miejscu, nie zgadzam się z przedpiścami. Wobec miernej architektury tzw. nowej Kaponiery to świetny kontrapunkt. Nieźle się ma w zestawieniu z Jowitą, zasłania Szeratona, a ponadto stoi na górce i widać go z większości wjazdów do miasta.
13-07-2016 13:36:00
Hania
To prawda, ze nie pasuje ale moze z czasem jak bedzie wszystko wykonczone i zagospodarowane to moze nie bedzie az tak szokolowalo swoim "Ni w kij ni w oko" wygladem.
13-07-2016 11:30:02
aaaa
Ni w kij ni w oko to tam pasuje !!!
Aktualności
Niezapominajka
27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

28

sie

18:00
Park Wilsona
VI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad
Park Wilsona (polana za muszlą koncertową)

31

sie

Park Wilsona
Dożynki miejskie
Pod naszym patronatem

13

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert Wujka Ogórka "4 pory roku"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: