Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiecha na Bałtyku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiecha na Bałtyku
13-07-2016 07:43   Janusz Ludwiczak
Na siedemnastej, najwyższej kondygnacji powstającego biurowca Bałtyk zawisła wiecha. Oznacza to, że gotowy jest już stan surowy budynku.

Bałtyk osiągnął już docelowe 66 metrów i 16 kondygnacji (plus trzy podziemne) oraz ostateczną formę z powierzchnią 30 650 metrów kwadratowych. Tym samym na budowie zawisła wiecha, którą oznacza się zakończenie prac w stanie surowym. Jest to stara tradycja budowlańców, wieszana na najwyższym elemencie konstrukcji zazwyczaj przybiera postać wieńca lub małego drzewka. To symbol zakończenia kolejnego etapu budowy i jednocześnie oznaka rozpoczęcia nowego wymiaru prac. Jest to święto pracowników budowy, inwestora i firm partnerskich.

Powieszenie tradycyjnej wiechy to bardzo ważny moment w harmonogramie realizacji inwestycji, który podkreśla regularność i planowość procesu, a jednocześnie jest jednodniowym świętem zaangażowanego zespołu pracowników i partnerów. Obecnie mamy ponad 40% wynajętej powierzchni, 7 podpisanych kontraktów, w najbliższych dniach zrealizujemy kolejne 2 umowy. Jesteśmy w trakcie kilku zaawansowanych procesów komercjalizacyjnych. Jeśli je sfinalizujemy, budynek będzie wynajęty na poziomie 90% – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, jednego z inwestorów Bałtyku.

Codziennie na budowie Bałtyku pracuje blisko 300 osób. W biurowcu Bałtyk znajdą się nie tylko biura, ale również restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitnessu. Nieregularna bryła Bałtyku zaprojektowana została przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV we współpracy z polskimi architektami NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.


Fot: materiały prasowe, Janusz Ludwiczak (9-12)

ZOBACZ TAKŻE: Kaponiera dwa miesiące przed otwarciem {GALERIA ZDJĘĆ}

Komentarze (4)

13-07-2016 17:36:08
eka z małeki
a jakby tam postawić katedrę czy cós takiego nie potrzeba by łazić tak daleko,miejsce w sam raz no można by to jeszcze wyburzyć....pieniądze się znajdą,jeszcze jest czas ....to nieskończone.Ludziska, brak Wam abstrakcyjnego widzenia,czy wszystko musi być tak proste i kanciate jak żeśmy to przerabiali ....patrzcie na śWIAT inaczej przecież podobno jest 21 wiek,no może nie dla wszystkich......
13-07-2016 16:56:02
albi
Bardzo dobry budynek na dobrym miejscu, nie zgadzam się z przedpiścami. Wobec miernej architektury tzw. nowej Kaponiery to świetny kontrapunkt. Nieźle się ma w zestawieniu z Jowitą, zasłania Szeratona, a ponadto stoi na górce i widać go z większości wjazdów do miasta.
13-07-2016 13:36:00
Hania
To prawda, ze nie pasuje ale moze z czasem jak bedzie wszystko wykonczone i zagospodarowane to moze nie bedzie az tak szokolowalo swoim "Ni w kij ni w oko" wygladem.
13-07-2016 11:30:02
aaaa
Ni w kij ni w oko to tam pasuje !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: