Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezdomni opanowali okolice Dworca Zachodniego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezdomni opanowali okolice Dworca Zachodniego?
13-07-2016 01:38   Janusz Ludwiczak
Codzienny widok śpiochów na ul. Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim. Są to pewnie stali klienci Żabki. W nocy śpią na ławkach, po przebudzeniu wstają i pod tymi drzewami załatwiają swe potrzeby. Wokół puszki po piwie, śmieci i smród. Tak Poznań wita turystów i gości – alarmuje nasz Czytelnik Karol Kroll.

Nasz Czytelnik idąc ulicą Głogowską niejednokrotnie widział bezdomnych, koczujących na ławkach.

Okolice Dworca Zachodniego, ulica Głogowska, tuż przy Targach. Przechodzisz... a tam odór. Codzienny widok śpiochów na ul. Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim. Są to pewnie stali klienci Żabki. W nocy śpią na ławkach, po przebudzeniu wstają i pod tymi drzewami załatwiają swe potrzeby. Wokół puszki po piwie, śmieci i smród. Tak Poznań wita turystów i gości – pisze Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Do sprawy wrócimy.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Miały służyć do przechowywania rowerów stały się domem dla bezdomnych - usunięto kontenery

ZOBACZ TAKŻE: Przystanek PeSTki przy Dworcu Zachodnim stał się noclegownią i toaletą dla bezdomnych

ZOBACZ TAKŻE: Woli spać na ławce przy Dworcu Zachodnim. MOPR chce skierować bezdomną do domu pomocy społecznej

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

02-09-2016 15:57:16
agafabian
Muszę jeszcze dodać, że jestem co najmniej zdumiona, gdy obserwuję ludzi przechodzących koło ewidentnie pijanych bezdomnych, przesiadujących w wejściach do kamienic. Wszyscy cmokają z obrzydzenia, udają, że nie widzą jak Ci niszczą cudzą własność, brudzą, paskudzą, śmiecą, nie czują smrodu... Dlaczego tak rzadko ktoś podejmuje interwencję i dzwoni na Straż? Dlaczego Straż mijająca takich bezdomnych nie przystaje i nie interesuje się nimi? To nie jest normalne! Bo ja w parku, na ławce za kulturalne wypicie wina z kieliszka dostanę mandat na pewno! A taki menel może wszystko i nikt mu nic nie zrobi. Bardzo długo współczułam tym ludziom, ale już przestaję, bo czasem muszę z nimi porozmawiać (gdy usiłuję przekonać ich, by sobie poszli lub gdy czekamy "wspólnie" na Straż lub Policję) i wiem, że nic się dla nich tak nie liczy jak wódka i wolność, większość z nich na ulicę trafiła niestety z własnego wyboru. Oczywiście są "przyzwoici" bezdomni, nie wszyscy są typowymi menelami, ale to zupełnie inni ludzie... Przeprowadziłam się do Poznania z Warszawy ponad pięć lat temu i do tej pory nie mogę zrozumieć i przyzwyczaić się do braku troski samych Poznaniaków o własne miasto... To przykre...
02-09-2016 15:35:27
agafabian
Haniu, to przeszkadza, i to bardzo! Kupiliśmy z mężem mieszkanie na Łazarzu w wyremontowanej kamienicy i prawie codziennie tego żałujemy, właśnie z powodu uporczywej obecności bezdomnych. Nie ma tygodnia, byśmy nie musieli dzwonić na Straż Miejską czy Policję - co przynosi efekt tylko wtedy, gdy służbom chce się sprawdzić czy bezdomni są pod wpływem alkoholu (a zazwyczaj są). Kilka razy w tygodniu musimy schodzić i przeganiać bezdomnych ze schodów wejściowych do kamienicy (na szczęście nie wchodzą do środka, jeszcze). Kupują sobie małpki z wódką w pobliskim spożywczaku (którego właściciel, z jakiegoś powodu, sprzyja alkoholizmowi bezdomnych), przelewają alkohol do butelek po wodzie czy soku i tak sobie siedzą, plują, sikają i co tam jeszcze, zostawiają śmieci i potworny smród. I co z tego, że Wspólnota dba o kamienicę, starannie sprząta, myje? Okazuje się, że wg SM my jako mieszkańcy płacący podatki i utrzymujący wszystko mamy mniej praw niż zapijaczony, śmierdzący facet, który może sobie siedzieć gdzie chce... i wymyślać nam od różnych, bo prosimy, by poszedł sobie lub skorzystał z pomocy ośrodka dla bezdomnych. Bo On chce być wolny. A ja czasem z drżeniem serca wracam do domu, bo nie wiem czy siedzą i chleją i czy uda mi się wejść do kamienicy bez konieczności zwymiotowania.
13-07-2016 13:48:49
Hania
Obok Dworca Zachodniego stoja czesto pracownicy Sluzby Miejskiej ale oni tylko urzeduja przy dworcu, juz druga strona Glogowskiej to nie ich dzialka. Widok jakiego nie pamietam za czasow PRL, przynajmniej nie w takim punkcie miasta a jak cos takiego bylo w innym punkcie miasta to przyjezdzala Nysa czy Zuk milicyjny i zabierano delikwentow do Izby Wytrzezwien lub rozgoniono towarzystwo. Takiej patologii jak jest teraz w Poznaniu - na Lazarzu to nie bylo NIGDY a najgorsze jest to, ze nikomu to nie przeszkadza !
13-07-2016 13:07:26
poznanianka
To jest problem. Bo bezdomni są przy torach kolejowych ( okolice Kolejowej 17 i 18 ), w dawnym Młynie na przeciwko Hotelu Moderno , a w)g Policji także w okolicach Lid-la .Policja interweniuje , a PKP ma w " nosie " zabezpieczenia terenu od strony torów kolejowych. Może dojść do tragedii .Sami nie radzą sobie, ale p o z o s t a w i a j ą góry śmieci .
13-07-2016 11:29:04
aaaa
i do tego służą ławeczki - tak pożądane i wyczekiwane przez niektórych mieszkańców na Głogogowskiej hahaha.....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: