Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pijany kierowca potrącił dwójkę pieszych na skrzyżowaniu Kolejowej i Potockiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pijany kierowca potrącił dwójkę pieszych na skrzyżowaniu Kolejowej i Potockiej
12-07-2016 14:31   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Potockiej kierowca Hondy potrącił dwójkę pieszych. Okazało się, że prowadzący pojazd i jego pasażer byli pijani - mieli po 2 i powyżej 3 promili alkoholu. Policja ustala, który z mężczyzn prowadził samochód i spowodował wypadek. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia.

O zdarzeniu, do którego doszło wczoraj tuż przed godz. 19 poinformował portal epoznan.pl.

Na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania Kolejowej i Klaudyny Potockiej doszło do potrącenia dwóch pieszych. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Hondą był pijany. W tej chwili nie mamy informacji o stanie poszkodowanych – wyjaśnia nadkom. Iwona Liszczyńska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Obecnie wiadomo więcej na temat wczorajszego wypadku.

Do szpitala trafiły dwie osoby. Po opatrzeniu do domu zwolniona została kobieta. Wciąż hospitalizowany jest mężczyzna, który ma złamane śródstopie – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Zatrzymane zostały dwie osoby, które jechały samochodem. Jeden z mężczyzn miał 2 promile, drugi miał ponad 3 promile. Obecnie zbieramy materiał dowodowy, żeby ustalić kto kierował pojazdem. Jutro sprawcy wypadku postawione zostaną zarzuty. Za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zgodnie z art. 178a kodeksu karnego grożą 2 lata więzienia. Do tego mogą dojść zarzuty wypadku i ewentualne obrażenia ciała poniżej lub powyżej 7 dni. Sprawdzamy również, czy prowadzący pojazd ma ważne prawo jazdy, czy wcześniej nie stracił uprawnień lub nie spowodował podobnego wypadku – dodaje mł. asp. Maciej Święcichowski.

Mężczyzna, który spowodował wypadek straci również prawo jazdy.


Fot: Daniel
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

12-07-2016 13:10:19
mieszkanka Kolejowej
Zyczę zdrowia poszkodowanym.To klęska z pijanymi kierowcami.Ale ul. Potockiej i Kolejowa robi sie bardzo niebezpieczna.Pasy tylko na skrzżyżowaniu , a potem długo ,długo nic, aż do przejścia przy Caliera.Ich widocznośc też zostawia dużo do życzenia.A na Kolejowej ruch b. duży z uwagi na wybudowanie bloku ( Wechta ), hotelu. i ruchu od Hetmańskiej.Parking podziemny Wechty prawie pusty , a na ulicy tłok z parkowaniem samoch.Może za kilkanaście lat doczekamy się bezpiecznej i cichszej ulicy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: