Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łatwiejszy dostęp do miejskiego internetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łatwiejszy dostęp do miejskiego internetu
11-07-2016 02:22   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Z początkiem lipca zmieniły się zasady korzystania z darmowego miejskiego Internetu w sieci bezprzewodowej wireless.poznan.pl. Oznacza to łatwiejsze logowanie i korzystanie z miejskich punktów dostępu do sieci.

Znacznemu uproszczeniu uległa procedura logowania. Aktualnie, aby skorzystać z miejskiego Internetu bezprzewodowego, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać z listy dostępnych sieci sieć wireless.poznan.pl i połączyć się z nią. Następnie uruchomić przeglądarkę internetową i wpisać dowolną, istniejącą domenę internetową (np. www.poznan.pl). Po zatwierdzeniu, nastąpi przekierowanie na stronę startową darmowego Internetu, gdzie należy zaakceptować regulamin i kliknąć na przycisk Logowanie. Od tej chwili można korzystać z Internetu.

Internetowe serwisy miejskie, takie jak: Miejski Informator Multimedialny, Kultura w Poznaniu, PEKA, Komunikacja w mieście, Plan miasta, Biuletyn Informacji Publicznej są dostępne ad hoc, bez użycia przycisku Logowanie.

Nie ma już potrzeby zakładania konta użytkownika i weryfikowania danych za pomocą SMS. Stosownie do rozporządzenia regulatora telekomunikacyjnego, czas trwania pojedynczej sesji jest ograniczony do 1h a przepustowość łącza do 1 Mb/s.

Sieć pokrywa swoim zasięgiem obszar centrum miasta oraz Ostrowa Tumskiego. Punkty dostępu znajdują się także na dworcach autobusowych przy Rondzie Śródka, Rataje oraz pętlach Junikowo, Górczyn i os. Sobieskiego. Internet od miasta dostępny jest również w ciągu ulicy Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do Górczyna) oraz Grunwaldzkiej (od Bukowskiej do Junikowa).


Komentarze (2)

12-07-2016 12:15:53
dziadek
A kiedy darmowy internet dla chorych w poznańskich szpitalach
11-07-2016 22:05:16
jasnowidz
Pewnie, fajny wynalazek. Zwykły człowiek mający telefon z bezprzewodowym internetem będzie przynajmniej pod większą kontrolą. I o to niektórym chodzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: