Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa parkowania się powiększy? Zdecydują miejscy rajcy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa parkowania się powiększy? Zdecydują miejscy rajcy
07-07-2016 08:49   Janusz Ludwiczak
Strefa Płatnego Parkowania ma zostać powiększona na ul. Stolarską, Parkową, całą Śniadeckich, Szylinga, a także być może Matejki (od Grunwaldzkiej do Orzeszkowej). Zmienić mają się również stawki opłat.

Podczas wtorkowej sesji miejscy radni zajmą się projektem uchwały, uchwałę Rady Miasta Poznania z 2 grudnia 2003 r. w sprawie ustalenia w Poznaniu strefy płatnego parkowania, stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania.

Jedna ze zmian przewiduje włączenie do Strefy Płatnego Parkowania (SPP) ulic: Stolarskiej, Parkowej, Śniadeckich - na odcinku od Parkowej do Głogowskiej oraz Szylinga. Na tych obszarach wprowadzona ma zostać strefa zielona, czyli najtańsza. Z kolei na ul. Głogowskiej (na odcinku od Mostu Dworcowego do Śniadeckich) i Zachodniej obowiązywać będzie nadal podstrefa B (żółta). Z kolei obszar obejmujący ul. Roosevelta, Most Dworcowy i ul. Matyi zostanie przeniesiony ze strefy żółtej do najdroższej podstrefy A (czerwonej).

Być może strefa parkowania powiększona zostanie również o ul. Matejki, na odcinku od Grunwaldzkiej do Orzeszkowej oraz Głogowską - do skrzyżowania z ul. Berwińskiego i Kanałową. Wnioskowała o to Rada Osiedla Św. Łazarz.

Zmienić mają się również stawki opłat i inne zasady funkcjonowania strefy.

Z uwagi na propagowanie ekologicznego transportu przez Miasto Poznań zasadne jest przyznanie ulgi na parkowanie w centrum miasta dla kierowców posiadających pojazdy ekologiczne, tj. z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Specjalnie dla nich stworzono możliwość zakupu nowych kart abonamentowych po preferencyjnej cenie. Prezydent Poznania zaproponował też wprowadzenie dla dostawców zastrzeżonych miejsc postojowych, tzw. „kopert dla dostaw”, których lokalizacje znajdują się na obszarze SPP. Zaproponowane zmiany mają na celu uregulowanie stanu obecnego, jaki ma miejsce podczas dostaw, a który powoduje blokowanie pasa ruchu lub płatnych miejsc w SPP – czytamy w uzasadnieniu dyr. ZDM do uchwały Rady Miasta Poznania.

Wobec trudności, jakich nastręcza kierowcom zrozumienie zapisu związanego z dokonywaniem opłaty za postój przedłużony, różnicującego wysokość opłaty w zależności od miejsca (tj. czy jest wnoszona w kasie, czy przelewem) oraz terminu jej wniesienia (tj. czy w dniu wystawienia wezwania, czy w ciągu 7 dni od jego wystawienia, czy też po 7 dniach od wystawienia wezwania), uproszczono sporny zapis i tym samym ustalono wzorem innych miast stałą opłatę dodatkową za postój przedłużony w wysokości 35 zł, wnoszoną w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania, która po tym terminie wzrasta do 50 zł. Z uwagi na wydłużenie czasu obowiązywania SPP zwiększono opłatę dodatkową za postój nieopłacony, regulowaną do 7 dni kalendarzowych od dnia wystawienia wezwania, z 35 zł do 40 zł – dodaje Katarzyna Bolimowska, dyrektor ZDM.

Na wniosek Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 r. "Niepokonani" wprowadzony ma zostać "identyfikator powstańca", umożliwiający parkowanie w całej Strefie Płatnego Parkowania po preferencyjnej cenie, dla jednego pojazdu.

Czy i jakie zmiany zostaną wprowadzone w Strefie Płatnego Parkowania przekonamy się we wtorek podczas sesji Rady Miasta Poznania.


Obecny obszar Strefy Płatnego Parkowania
Map: Zarząd Dróg Miejskich

ZOBACZ TAKŻE: "Miasto nie prowadzi działań w tym zakresie" - nie będzie strefy płatnego parkowania na Łazarzu


Komentarze (5)

09-07-2016 12:00:41
Dziadek
Co jeszcze radni wymyśla najłatwiej podnosic opłaty i ściagac haracz A moze podpowiem za co mogli by jeszcze brać np. 10zł za wejście do urzedu za zawracanie urzędasowi głowy nastepną dyche .A może by tak wymyślili kilka kilka nowych parkingów bez opłat -oczywiście to się nie opłaca Stale mało mało a miasto i tak ma dziurawe ulice i koślawe chodniki .
07-07-2016 13:58:17
Lolo
Zamiast w riksze zainwestuj w psychiatrę Marian
07-07-2016 12:35:28
morlock
Zacząłem inwestować w riksze z białymi plandekami i czerwonym napisem E C N A L U B M A na okapach, przednim i tylnym. Tylko jeszcze nie wiem czy na dachu plandeki umieścić czerwony krzyż czy raczej półksiężyc.
07-07-2016 09:48:33
kaa
Gentryfikacja pod płaszczykiek ekologicznego myślenia: zamiast zmiany w podziale przestrzeni (mniej miejsc parkingowych) preferencje dla bogatych, których stać na hybrydę albo elektro. Bardzo brawo... :(
07-07-2016 09:42:59
M.Łazarz
Wczoraj z Przewodniczącym Rady F. Olszakiem byliśmy na spotkaniu zorganizowanym przez z-cę Prezydenta - M. Wudarskim w sprawie SPP.Może poszerzona zostanie strefa o część ul.Matejki i Głogowską do Berwińskiego. Radni osiedlowi na spotkaniu wnioskowali o niepodnoszenie opłaty za identyfikator dla mieszkańców ( 10,00 zł miesięcznie ).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

18:30
Łazarz
24. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: