Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty poważne utrudnienia na Jeżycach. Autobusy linii 64 pojadą objazdem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty poważne utrudnienia na Jeżycach. Autobusy linii 64 pojadą objazdem
16-07-2016 00:16   Janusz Ludwiczak
Na drogowej mapie Poznania przybędą kolejne remontowe utrudnienia. W sobotę inwestor budujący osiedle mieszkaniowe na terenie dawnej zajezdni tramwajowej rozpocznie remont generalny ulicy Kraszewskiego, Zwierzynieckiej i Sienkiewicza. Zmiany czekają zarówno kierowców jak i pasażerów autobusów linii nr 64. Objazdami pojadą także tramwaje. Ponadto zmieni się organizacja ruchu na ul. Bukowskiej, m.in. lokalizacja bus-pasów.

Od najbliższej soboty, 16 lipca na kilka miesięcy całkowicie dla ruchu zamknięta zostanie ulica Kraszewskiego, która nie pojadą ani samochody, ani autobusy ani tramwaje. Nieprzejezdna będzie także ulica Zwierzyniecka oraz Sienkiewicza. Wszystko z powodu remontów, które przeprowadzi inwestor budujący osiedle mieszkaniowe na terenie dawnej zajezdni tramwajowej.

To, co nas czeka, będzie ogromnym wyzwaniem dla mieszkańców Poznania. Jednak remontu nie można było dłużej odkładać. Do nowego osiedla trzeba doprowadzić media. Przy okazji zostanie też wykonany gruntowny remont ulic i chodników tej dość zaniedbanej części miasta. Koszt remontu wyniesie około 7 mln zł, a zapłaci za niego inwestor budujący osiedle – wyjaśnia Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Na Sienkiewicza zostanie wymieniona sieć infrastruktury podziemnej, na Zwierzynieckiej wyremontowane torowisko, powstaną wyniesione przystanki, a jezdnie i chodniki zyskają nową nawierzchnię – tłumaczy Radosław Ciesielski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Od soboty na kilka miesięcy wydłuży się trasa linii nr 64, które autobusy w kierunku Sołacza i Strzeszyna Greckiego pojadą objazdem przez Szylinga, Bukowską, Zeylanda, Mickiewicza, Dąbrowskiego i Kościelną. Na Łazarz powrócą przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Rondo Kaponiera, Bukowską, Grunwaldzką i Matejki.

Autobusy linii nr 64 będą zatrzymywać się na przystanku "Bałtyk", w rejonie Mostu Teatralnego i przy samym Rynku Jeżyckim. Ponadto dla autobusów MPK powstanie specjalny pas do skrętu w lewo z Grunwaldzkiej w Matejki.

Od soboty na Jeżyce nie dojadą już tramwaje linii nr 17 i 18. "Siedemnastka" z Teatralki skręci w lewo w Roosevelta i dalej przez Rondo Kaponiera, Bukowską i Grunwaldzką będzie dojeżdżać do Budziszyńskiej. Z kolei "osiemnastka" dojeżdżać będzie do Gwarnej (przez Roosevelta, Most Teatralny, Fredry i dalej powrót na Franowo przez Św. Marcin, Most Uniwersytecki, Rondo Kaponiera, Roosevelta, Most Dworcowy).

Dodatkowo uruchomiona zostanie wahadłowa linia tramwajowa nr 22, która będzie kursować z Placu Wielkopolskiego przez 23 Lutego, Plac Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, Fredry, Most Teatralny i Dąbrowskiego do przystanku "Żeromskiego". W rejonie ul. Janickiego MPK zamontuje specjalną przekładkę, która umożliwi tramwajowi wjazd z toru północnego na południowy i powrót na Plac Wielkopolski.

To nie koniec zmian. Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Bukowskiej. Samochody jadące od ul. Gajowej w kierunku ul. Kraszewskiego będą poruszały się po wspólnym pasie ruchu wraz z komunikacją zbiorową, natomiast w kierunku przeciwnym, na wysokości I LO będzie wprowadzony BUS-PAS, który usprawni funkcjonowanie komunikacji zbiorowej.


Komentarze (3)

12-07-2016 18:27:12
tonny
Kaponiera jeszcze nie skończona, Dąbrowskiego rozkopane, a już kolejny remoncik... POZnan*... nie ważne, czy za Grobelnego czy Jaśkowiaka syf ten sam.
06-07-2016 17:07:09
eka z małeki
rozumiem-dalsze utrudnienie życia pasażerom-jakoś naszym radnym nieporadnym nie przyszło w chwili największej ich sprawności umysłowej nie zaświtało żeby ze strony miasta też ludziom ulżyć w cenach przejazdu.Moi znajomi nie wiedzą na kogo głosować,ja rozmawiam i spisuję tych wybitnych,i w najbliższych wyborach.......,zdaję sobie sprawę z tego co mi grozi i pewno jacyś siepacze napadną mnie przed Biedronką .....a niech tam!!!!!
06-07-2016 09:58:02
Joa
Nie skończyli Dąbrowskiego a zaczynają Kraszewskiego. Nic tylko pozostaje telepotracja.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: