Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamach w pociągu w pobliżu Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamach w pociągu w pobliżu Kolejowej
06-07-2016 00:27   Janusz Ludwiczak
Terroryści zaatakowali jeden z pociągów jadący na dworzec Poznań Główny. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które przed Światowymi Dniami Młodzieży przeprowadzili poznańscy policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi, strażakami, funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei i antyterrorystów.

Ćwiczenia odbyły się we wtorek na bocznicy kolejowej, w rejonie ulicy Kolejowej (między Łazarzem a Wildą).

Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, Straż Ochrony Kolei mieli okazję przećwiczyć procedury na wypadek ataku terrorystycznego. Scenariusz zakładał pojawienie się terrorystów w pociągu, podczas podróży do Krakowa. W pewnym momencie dochodzi do wybuchu, część pociągu się pali, są osoby ranne. Pociąg zatrzymuje się na trasie. Zadanie służb to jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zabezpieczają pociąg i dokładnie go sprawdzają w poszukiwaniu terrorystów i ładunków wybuchowych. Gdy miejsce jest już bezpieczne, do akcji wkraczają ratownicy medyczni i strażacy. Następuje weryfikacja rannych i udzielanie pierwszej pomocy – wyjaśnia mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Tego rodzaju ćwiczenia, to możliwość dla służb, które na co dzień są odpowiedzialne za bezpieczeństwo, do doskonalenia swoich procedur. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, będą mogły zareagować szybko i sprawnie – dodaje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: