Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pojawiły się "koperty" dla niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pojawiły się "koperty" dla niepełnosprawnych
04-07-2016 08:49   Janusz Ludwiczak
Przed Dworcem Zachodnim, na ul. Kossaka czy przy kościele Chrystusa Sługi na ul. Palacza pojawiły się specjalnie wyznaczone miejsca, na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne.

Niebieskie "koperty", na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne i mające specjalne uprawnienia pojawiły się m.in. na ul. Zachodniej - przed Dworcem Zachodnim i budynkiem Poczty Głównej, na ul. Śniadeckcich, Palacza (przy kościele Chrystusa Sługi), Kossaka, Konopnickiej, Orzeszkowej, Matejki i Grunwaldzkiej.

Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju. Uprawniona osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym, oraz kierujący pojazdem przewożący taką osobę mogą, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach", B-3 "zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych", B-3a "zakaz wjazdu autobusów", B-4 "zakaz wjazdu motocykli", B-10 "zakaz wjazdu motorowerów", B-35 "zakaz postoju", B-37 "zakaz postoju w dni nieparzyste", B-38 "zakaz postoju w dni parzyste" i B-39 "strefa ograniczonego postoju". Takie uprawnienia przysługują również kierującemu pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej oraz pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie. Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta – czytamy na stronie Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Dla kierujących pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową zastrzeżone są miejsca postojowe odpowiednio oznakowane. Parkowanie pojazdu nieuprawnionego na miejscu postojowym zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej stanowi wykroczenie za które nakładana jest grzywna w postępowaniu mandatowym w wysokości 500 zł. Ponadto, zgodnie z dyspozycją art. 130a ust. 1 pkt. 4 Prawa o ruchu drogowym, pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej skutkuje jego usunięciem (odholowaniem na parking strzeżony) na koszt właściciela – dodaje Straż Miejska.


Fot: Karol Kroll (2, 3), Piotr May (4), Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

28-12-2017 11:13:45
gregor
Porażka delikatnie mówiąc.Odpowiedź po złożeniu wniosku w ostatnim regulaminowym dniu (30).Koperta po 11 miesiącach,gdzie wykonawca poinformował mnie,że mam ogrodzić wyznaczone miejsce.Nie mogą wykonać koperty,bo stale parkują tam samochody.,,Kazał pan musiał sam,,
04-07-2016 16:25:49
HoTo
Wszystko jest super poza małym szczegółem... w Poznaniu od momentu złożenia wniosku w ZDM trzeba czekać dziesięć miesięcy!!! Porażka!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: