Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pojawiły się "koperty" dla niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pojawiły się "koperty" dla niepełnosprawnych
04-07-2016 08:49   Janusz Ludwiczak
Przed Dworcem Zachodnim, na ul. Kossaka czy przy kościele Chrystusa Sługi na ul. Palacza pojawiły się specjalnie wyznaczone miejsca, na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne.

Niebieskie "koperty", na których mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne i mające specjalne uprawnienia pojawiły się m.in. na ul. Zachodniej - przed Dworcem Zachodnim i budynkiem Poczty Głównej, na ul. Śniadeckcich, Palacza (przy kościele Chrystusa Sługi), Kossaka, Konopnickiej, Orzeszkowej, Matejki i Grunwaldzkiej.

Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju. Uprawniona osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym, oraz kierujący pojazdem przewożący taką osobę mogą, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach", B-3 "zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych", B-3a "zakaz wjazdu autobusów", B-4 "zakaz wjazdu motocykli", B-10 "zakaz wjazdu motorowerów", B-35 "zakaz postoju", B-37 "zakaz postoju w dni nieparzyste", B-38 "zakaz postoju w dni parzyste" i B-39 "strefa ograniczonego postoju". Takie uprawnienia przysługują również kierującemu pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej oraz pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie. Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta – czytamy na stronie Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Dla kierujących pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową zastrzeżone są miejsca postojowe odpowiednio oznakowane. Parkowanie pojazdu nieuprawnionego na miejscu postojowym zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej stanowi wykroczenie za które nakładana jest grzywna w postępowaniu mandatowym w wysokości 500 zł. Ponadto, zgodnie z dyspozycją art. 130a ust. 1 pkt. 4 Prawa o ruchu drogowym, pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej skutkuje jego usunięciem (odholowaniem na parking strzeżony) na koszt właściciela – dodaje Straż Miejska.


Fot: Karol Kroll (2, 3), Piotr May (4), Janusz Ludwiczak

Aktualności
Niezapominajka
22

sty

17:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - nabożeństwo ekumeniczne

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Modlitwo Jedność Chrześcijan - nabożeństwo centralne, kazanie wygłosi abp. Stanisław Gądecki

24

sty

do 25-01-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Agro Premiery

26

sty

Polska * Poznań * Łazarz
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - "dla onkologii i hematologii dziecięcej"

11

lut

do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: