Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na remontowanym peronie 4a pojawiła się wiata - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na remontowanym peronie 4a pojawiła się wiata
04-07-2016 08:26   Janusz Ludwiczak
Trwa przebudowa peronu 4a, z którego odjeżdżają pociągi w kierunku Leszna i Wrocławia. Niebawem ruszy również przebudowa peronów 4, 5 i 6, znajdujących się przy Dworcu Zachodnim.

Jeszcze w lipcu ma zakończyć się przebudowa peronu 4a. Obecnie ekipy budowlane układają tutaj nowe płyty betonowe. Zamontowana została również wiata oraz powstał dodatkowy tor, z którego będą odjeżdżać pociągi m.in. do Wrocławia.

Remont peronu nr 4a przebiega z pewnym opóźnieniem z uwagi na to, że podczas odnawiania elementów zabytkowej wiaty z peronu nr 2 (wykonywane było to poza placem budowy), która decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków ma być ustawiona na remontowanym obecnie peronie, stwierdzono zły stan technicznych niektórych elementów konstrukcyjnych. W związku z tym zostały one poddane ekspertyzie (słupy i kratownice), z których wynika, że koniecznym jest wykonanie zupełnie nowych kratownic. Natomiast słupy, które będą podtrzymywać dach wiaty, są w dobrym stanie technicznym. Wykonanie tych działań było konieczne z uwagi na zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Dopiero po stwierdzeniu, że słupy są w dobrym stanie wykonawca remontu mógł rozpocząć wykonywanie fundamentów – tłumaczył nam w czerwcu Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Obecnie, po wykonaniu prac rozbiórkowych, przebudowie odwodnienia na peronie i w jego otoczeniu oraz postawieniu ścianek peronowych, wykonawca buduje fundamenty pod słupy zabytkowej wiaty. Będzie ona ustawiona na 60 słupach. Pragnę zauważyć, że remont peronów odbywa się przy pełnym, bezpiecznym ruchu pociągów. Stwarza to pewne trudności logistyczne dla wykonawcy. Planowane oddanie do eksploatacji peronu nr 4a, to początek lipca 2016 r. Zakończenie całej inwestycji z końcem 2017 r. obecnie nie jest zagrożone – dodaje Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych.

Przebudowa czterech peronów pomiędzy dworcem Poznań Główny a Dworcem Zachodnim ma kosztować 40 milionów złotych. Na peronach 4a, a także 4, 5 i 6 pojawi się nowa nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.


Komentarze (1)

05-07-2016 11:33:59
kris61
O ile mnie pamięć nie myli to przy peronie 4A były zawsze dwa tory, ciekawe gdzie jest ten tor dodatkowy,o którym wspomina pan Wolny
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: