Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy "Dwójce" i na Rynku Łazarskim powstają stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy "Dwójce" i na Rynku Łazarskim powstają stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego
04-07-2016 07:36   Janusz Ludwiczak
Za kilka dni na Łazarzu zaczną działać dwie nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego - na Rynku Łazarskim oraz na ul. Matejki, przy II LO.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż dwóch nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, które znajdą się na Rynku Łazarskim (na skwerze im. Kazimierza Nowaka - tzw. "Lejek Łazarski") oraz na ulicy Matejki, przy II Liceum Ogólnokształcącym.

Obecnie na Łazarzu można korzystać z czterech wypożyczalni miejskich jednośladów, które znajdują się na ul. Hetmańskiej (przy skrzyżowaniu z Głogowską), w pobliżu Parku Wilsona (na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Berwińskiego), obok Collegium Stomatologicum (przy zbiegu Bukowskiej i Przybyszewskiego) oraz na placu Dworcowym (plac przed dworcem Poznań Główny - przy peronie 4).

Przed rokiem sieć wypożyczalni w Poznaniu powiększono do 37 stacji i 443 rowerów, wprowadzono nowoczesne zabezpieczenia, a nowe lokalizacje wyposażono w ekrany dotykowe oraz terminale płatnicze. Teraz rozbudowa obejmie 24 stacje w nowych lokalizacjach oraz modernizację 16 dotychczasowych stacji. Dzięki staraniom operatora i ZTM Poznań nowe stacje zostaną zamontowane w jednym etapie i oddane do dyspozycji mieszkańców w lipcu. Wszystkie będą wyposażone w elektrozamki, ekrany dotykowe oraz terminale płatnicze, zapewniające możliwość płacenia za wypożyczenia przy stacji – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni jednośladów został uruchomiony w połowie kwietnia 2012 roku. Obecnie w Poznaniu jest 37 stacji, w których użytkownicy mają do dyspozycji 443 rowery (o 273 więcej niż w 2014 r.). W sumie liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 33 tys., rowery wypożyczono 123 tys. razy, tym samym Poznański Rower Miejski stał się czwartym pod względem wielkości systemem w Polsce. W najbliższych trzech latach sieć miejskich wypożyczalni rowerów powiększy się do 102 stacji i ponad tysiąca jednośladów.

Chcielibyśmy, żeby w ciągu najbliższych lat Poznański Rower Miejski obejmował około 100 stacji i tysiąc rowerów. Chcielibyśmy również, aby 10 proc. rowerów z nowych dostaw było wyposażone w foteliki umożliwiające przewóz dzieci. Planowana jest także modernizacja 16 najstarszych terminali stacji. W tym roku przybędzie 25 stacji i 250 rowerów, natomiast w latach 2017 i 2018 - odpowiednio po 20 stacji i 200 rowerów – tłumaczy Agnieszka Smogulecka z ZTM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: