Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpłatne zajęcia zumby wracają do Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpłatne zajęcia zumby wracają do Parku Kasprowicza
30-06-2016 08:06   Redakcja
Od najbliższej niedzieli aż do końca września wszyscy chętni będą mogli podobnie jak przed rokiem wziąć udział w bezpłatnych zajęciach zumby, które odbywać będą się w Parku Kasprowicza, na polanie niedaleko Areny. Mamy, które nie mają z kim zostawić dzieci na czas zajęć, nie muszą się martwić – na miejscu zabawę zapewni im animatorka.

Ubiegłoroczne bezpłatne zajęcia zumby zorganizowano w ramach konkursu "Centrum Warte Poznania. Przez całe lato mimo często niezbyt korzystnych warunków atmosferycznych regularnie w każdą niedzielę kilkadziesiąt osób (w zdecydowanej większości pań) spotykało się w Parku Kasprowicza, aby pod okiem instruktorki wspólnie poćwiczyć w rytm energetycznej muzyki. Zajęcia przyciągnęły panie w różnym wieku – od mam, które ćwiczyły z niemowlętami w chustach po studentki... Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zumba jako aktywna forma spędzenia wolnego czasu dla wielu osób stała się też elementem integrującym społeczność Łazarza.

Sam nie wiedziałem, czy ten pomysł wypali, czy będzie tak, że na zajęcia przyjdą tylko te panie, które i tak ćwiczą zumbę na co dzień w różnych poznańskich klubach, ale tak się nie stało. Właściwie co tydzień pojawiało się przynajmniej kilka osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z zumbą, ale usłyszały, że są takie zajęcia, albo nawet same je zobaczyły, przechodząc rano przez park i postanowiły spróbować – mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć.

Dzięki znalezieniu sponsora zajęcia zumby wracają do Parku Kasprowicza. W każdą niedzielę lipca, sierpnia i września zajęcia odbywać będą się w godz. od 10:00 do 11:00 na polanie pomiędzy halą Arena a placem zabaw. Udział w nich jest bezpłatny – nie wymaga wcześniejszych zapisów, ani innych formalności, po prostu wystarczy przyjść. Kto do tej pory nie zetknął się z zumbą, nie powinien się obawiać, że jako "nowy" sobie nie poradzi.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii – zauważa Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby.

Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii.

Należy przyjść w wygodnym stroju sportowym i obuwiu. Warto mieć ze sobą 1,5-litrową butelkę wody i ręcznik – radzi Klaudia Nierychlewska.

Nowością tegorocznej edycji zajęć będzie kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie na czas trwania zumby kreatywne zabawy zapewni im profesjonalna animatorka. To rozwiązanie ma umożliwić udział w zajęciach matkom, które wcześniej chciały wziąć udział w zumbie, ale nie mogły, bo nie miały z kim zostawić dziecka na czas zajęć. Przed rokiem zdarzało się, że przychodziły na zumbę z maluchami, licząc, że te spróbują poćwiczyć z nimi lub grzecznie się pobawić gdzieś z boku, ale z tym bywało różnie.

Zauważyłem, że panie, które przyszły z dziećmi, nie mogą skupić się na ćwiczeniach, bo muszą jednocześnie bacznie obserwować, co robią ich pociechy, stąd pomysł, aby zapewnić animacje dla dzieci. Maluchy zamiast się nudzić, spędzą czas w atrakcyjny dla siebie sposób, a ich mamy będą mogły w tym czasie spokojnie poćwiczyć, nie martwiąc się o to, czy ich dzieci są bezpieczne – wyjaśnia Zenon Kubiak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: