Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do centrum wahadłem, na Rataje autobusem. Mieszkańcy Głogowskiej narzekają na nocny remont torów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do centrum wahadłem, na Rataje autobusem. Mieszkańcy Głogowskiej narzekają na nocny remont torów
23-06-2016 02:12   Janusz Ludwiczak
Do przyszłej soboty, 3 lipca ma potrwać remont torowiska na ul. Głogowskiej. Z tego powodu ulicą Głogowską jeżdżą tramwaje wahadłowe, a "piątka" i "ósemka" jadą objazdem przez Rondo Jeziorańskiego. Z kolei z powodu remontu zwrotnic na Wildzie ulicą Hetmańską pomiędzy Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. kursują autobusy zastępcze "za tramwaj". Ekipy MPK przez cały dzień, a nawet w nocy prowadzącą prace remontowe, co nie podoba się niektórym mieszkańcom.

Od soboty tramwaje znów dojeżdżają na Sołacz i Winogrady. Do Piątkowskiej znów kursują tramwaje linii nr 9 i 11, a na Połabską "czwórka" i "dziesiątka". I to koniec dobrych wiadomości. Równocześnie rozpoczęły się kolejne remonty.

Na węźle rozjazdowym Głogowska/Hetmańska wymieniane będą zwrotnice, jednocześnie – na węźle rozjazdowym Hetmańska-28 Czerwca 1956 r. nastąpi wymiana zwrotnicy najazdowej od strony ulicy Głogowskiej oraz dwóch napędów najazdowych i sterowania. Prace zaplanowane są na okres od 18 czerwca do 3 lipca – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Główną ulicą Łazarza jeździ teraz tylko "wahadło". Tramwaje linii nr 28 odjeżdżają z tymczasowego przystanku, który znajduje się na ul. Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z Potworowskiego i Potockiej. "Dwudziestkaósemka" dojeżdża z Łazarza do centrum przez Głogowską, Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Teatralny, Fredry, Gwarną i Św. Marcin dojadą do al. Marcinkowskiego (powrót przez Plac Wolności, Teatralkę i Kaponierę).

Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy. Ulica Głogowska na odcinku od Stablewskiego do Chociszewskiego została zwężona do jednego pasa ruchu. Ponadto przed skrzyżowaniem z Potworowskiego powstało tymczasowe przejście dla pieszych, prowadzące do przystanku tramwajowego linii nr 28.

Zmieniła się również lokalizacja przystanków dla autobusów linii nocnych nr 238, 249 i 252.

Obecnie w ogóle nie można dojechać tramwajem na Rataje (z wyjątkiem linii nr 27, która pojedzie naokoło przez Rondo Jeziorańskiego, Most Teatralny, Strzelecką, Wildę, Hetmańską i dalej po stałej trasie na Zawady). W ciągu ulicy Hetmańskiej - pomiędzy Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. jeżdżą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7.

Na Łazarz nie jeździ już "trójka" - i tak będzie do końca sierpnia (w wyniku wprowadzenia letniego rozkładu jazdy, a tym samym zawieszenia kursowania linii nr 3 od 27 czerwca).

Tramwaje linii nr 1 kursują teraz objazdem przez Głogowską, Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. "Piątka" i "ósemka" jeżdżą z Górczyna przez Głogowską, Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką i Bukowską. Na Górczyn dojeżdża także "dwudziestkasiódemka".

W związku z remontem torowiska na ul. Głogowskiej zawieszone zostało kursowanie "czternastki". W zamian z pętli na os. Sobieskiego trasą PeSTki i dalej pod Mostami: Teatralnym, Uniwersyteckim i Dworcowym na Dworzec Zachodni dojeżdżają tramwaje linii nr 19.

Remont torowiska na ul. Głogowskiej przeszkadza niektórym mieszkańcom, gdyż prace prowadzone są również w nocy.

Nie dość, że nie mogę dojechać normalnie tramwajem, to jeszcze drogowcy remontują tory w nocy. Szlifowanie i spawanie robotnicy fundują nam mieszkańcom Głogowskiej również w środku nocy. Czy to nie przesada, że prace prowadzone są o godz. 1, 2, 3 w nocy? I tak ma być aż do 3 lipca? – pisze Kasia na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 18 CZERWCA DO 3 LIPCA:

Linia nr 1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – ... – FRANOWO

Linia nr 3:
Z Wilczaka została skrócona do Zawad.

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Święty Marcin – ... – STOMIL

Linia nr 8:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Pl. Wielkopolski – ... – MIŁOSTOWO

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA – Bronowa – Witosa – os. Winiary – Winiarska – Wołyńska – Małopolska – al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Linia nr 14:
Kursy tramwajów na linii nr 14 zostały zawieszone. W zamian, we wszystkie dni tygodnia kursuje linia nr 19.

Linia nr 19:
Przywrócenie kursowania:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST – DWORZEC ZACHODNI

Linia nr 27:
ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – Zamenhofa – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – Grunwaldzka – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – GÓRCZYN

Linia wahadłowa nr 28:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Roosevelta – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – MARCINKOWSKIEGO – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Przystanek "Głogowska/Hetmańska" zlokalizowany został w pobliżu ul. Potockiej/Potworowskiego.

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - Linia T7:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – Rolna – PAMIĄTKOWA – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy na trasie przejazdu zatrzymują się na przystankach: „Kolejowa”, „Traugutta” (przystanki dla linii nocnej) oraz na dodatkowym przystanku „Traugutta” (również dla tramwajów) na ul. 28 Czerwca 1956r., przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską.
Autobusy linii T7 z Łazarza w kierunku Rataj odjeżdżają z przystanku linii nr 79 na ul. Hetmańskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka.


Komentarze (3)

23-06-2016 19:32:36
maniek
Na wysokości ul. Załęże też wymieniają?? Przecież remont tam był w ubiegłym roku. Z papieru są te szyny czy jak??
23-06-2016 16:16:12
zdziwiony
roboty powinny być prowadzone poza ciszą nocną od 6.00do 22.00
23-06-2016 14:34:10
as
Jakby nie pracowali, narzekaliby ze sie slimacza z remontem, jak teraz robia by zdarzyc narzekaja ze halas. Ludzie nie podoba sie to na wies, skad zreszta pewnie przyjechaliscie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: