Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na pływalni w Parku Kasprowicza odbędą się pokazy płetwonurków i ratownictwa wodnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na pływalni w Parku Kasprowicza odbędą się pokazy płetwonurków i ratownictwa wodnego
23-06-2016 01:40   Janusz Ludwiczak
W czwartek na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza odbędzie się powitanie wakacji pod hasłem "Bezpieczne lato nad wodą". Dla dzieci i młodzieży przygotowano pokazy ratowników wodnych, nurkowania oraz akcji reanimacyjnej.

Rada Osiedla Święty Łazarz i Klub LOK Delfin zapraszają dzieci i młodzież na powitanie wakacji "Bezpieczne lato nad wodą". W czwartek od godz. 12:00 na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza odbywać będą się m.in. pokazy akcji reanimacyjnej, pokazy ratowników wodnych i pokazy sprzętu nurkowego (praktyczne pokazy nurkowania w sprzęcie nurkowym). Dla uczestników przewidziano materiały edukacyjne, dla aktywnych uczestników dyplomy, drobne nagrody a także nagrody niespodzianki. Wstęp wolny.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza dostępna będzie od soboty, 25 czerwca. W tym roku z kąpieliska przy Arenie będzie można korzystać w godz. od 10:00 od 19:00, a bilety będą kosztować 7 złotych (ulgowy) i 10 zł (normalny).

Wiadomo już, że pływalnią nie będzie zarządzać dotychczasowy administrator Andrzej Chyliński. Z kolei jesienią ma ruszyć remont chlorowni, filtrów oraz zaplecza technicznego. POSiR chce tą inwestycje rozpocząć najwcześniej we wrześniu w obawie, że prace rozpoczęte wiosną mogłyby nie skończyć się do wakacji.

Jak co roku obiekt przejdzie odświeżenie przed sezonem kąpielowym. Natomiast remont planowany jest po zakończeniu tegorocznego sezonu kąpielowego. Chcemy rzetelnie przygotować się do realizacji inwestycji i wyłonienia wykonawcy prac. W obawie, że remont mógłby się przedłużyć i opóźnić rozpoczęcie sezonu kąpielowego, podjęta została decyzja o realizacji od września. Na ten rok planuje się wymianę filtrów wraz z automatyką dozowania, co wpłynęłoby na jakość wody – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

W 2014 roku baseny przy Arenie odwiedziło 17 420 miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. Z kolei w ubiegłym roku z kompleksu skorzystało blisko 15 tysięcy osób. W upalne dni, kiedy temperatura przekroczyła 35°C z obiektu korzystało ponad tysiąc osób. W jeden upalny sierpniowy weekend z kąpieliska przy Arenie skorzystało nawet 2 600 osób.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza powstała w 1972 roku. W kompleksie znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni z 25-metrową zjeżdżalnią oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni mogą zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków.


Komentarze (1)

24-06-2016 10:32:49
Hania
Bardzo dobry program napewno nie tylko dla mlodziezy zwlaszcza pokaz akcji reanimacji. Martwi mnie tylko, ze remont zaczyna sie po sezonie, zamiast wczesna wiosna nastepnego roku. Tlumaczenie, ze remont zacznie sie we wrzesniu zamiast na wiosne bo istnieja obawy, ze sie przedluzy jest niepowazne. Jesli firma wybrana do remontu jest solidna to nie ma obaw bo to nie jest przeciez przedsiewziecie typu "Kaponiera" ale jesli firma bedzie niesolidna bo najtansza i tez nie sprawdzona to moga zaistniec problemy. Chyba, ze wchodza tutaj w gre finanse aby wydac pieniadze jeszcze w tym roku. Moje pytanie jest tez czy remont jest robiony dla nowego inwestora od reastauracji na 160 osob ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: