Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

By wakacje były bezpieczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
By wakacje były bezpieczne
21-06-2016 00:16   Janusz Ludwiczak
W piątek uczniowie porzucą szkolne plecaki i rozpoczną dwa miesiące laby. By wakacje były bezpieczne i spędzone rozsądnie strażniczki miejskie z Zespołu Profilaktyki przeprowadzają z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych specjalne pogadanki.

I tak w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego podczas spotkania "Bezpieczeństwo podczas wakacji" strażniczka z Zespołu Profilaktyki przypominała dzieciom, w jaki sposób mają zachowywać się na kąpieliskach. Przypomniała, aby kąpały się w miejscach strzeżonych przez ratowników oraz stosowały się do regulaminu obiektów rekreacyjnych.

W trakcie zajęć dzieci same ustalały zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych. Przypomniano, kiedy należy bezwzględnie wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu, gdy mamy skurcze mięśni, zachłyśniemy się wodą lub też zaplączemy się w wodorosty. Strażniczka przestrzegała dzieci, aby nigdy nie skakały na głowę. Dzieciom zostały przypomniane numery telefonów alarmowych, zasady wzywania pomocy, i udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Strażniczka zaprezentowała ogólne zasady postępowania z nieprzytomnym poszkodowanym – wyjaśnia Anita Czerepak-Drożdż ze Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Uczniowie poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy, ile należy wykonać uciśnięć klatki piersiowej i wdechów, a także jak prawidłowo należy uciskać klatkę piersiową.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 26 funkcjonariuszki Straży Miejskiej udzielały uczniom wskazówek na temat bezpiecznych kąpieli w wodzie czy jak rozsądnie chodzić po górach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: