Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do centrum wahadłem, na Rataje autobusem - przez remont torów na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do centrum wahadłem, na Rataje autobusem - przez remont torów na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska
15-06-2016 01:25   Janusz Ludwiczak
Od soboty ulicą Głogowską na odcinku od Hetmańskiej do Dworca Zachodniego będą jeździć tylko tramwaje wahadłowe. Z kolei ulicą Hetmańską pomiędzy Głogowską a Wildą kursować będą autobusy zastępcze "za tramwaj". Wszystko z powodu remontu torowisk na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej z Głogowską oraz 28 Czerwca 1956 r. Jest za to dobra wiadomość. Równocześnie tramwaje zaczną jeździć na Sołacz i Winogrady.

Z dniem 18 czerwca następuje otwarcie tras tramwajowych wiodących do pętli Wilczak, Piątkowska, Połabska. Zlikwidowane zostaną linie "za tramwaj" T9 i T10. Mieszkańcy będą mogli dojechać do Wilczaka tramwajem linii nr 3, do pętli Połabska – liniami nr 4 i 10, natomiast do Piątkowskiej – liniami nr 9 i 11 – zapowiada Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Tego dnia rozpoczynają się także kolejne z zaplanowanych remontów. Na węźle rozjazdowym Głogowska/Hetmańska wymieniane zwrotnice, jednocześnie – na węźle rozjazdowym Hetmańska-28 Czerwca 1956 r. nastąpi wymiana zwrotnicy najazdowej od strony ulicy Głogowskiej oraz dwóch napędów najazdowych i sterowania. Prace zaplanowane są na okres od 18 czerwca do 3 lipca – dodaje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Główną ulicą Łazarza jeździć będzie tylko wahadło. Tramwaje linii nr 28 będą odjeżdżać z przystanku w pobliżu ul. Potockiej i przez Głogowską, Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Teatralny, Fredry, Gwarną i Św. Marcin dojadą do al. Marcinkowskiego, po czym przez Plac Wolności, Teatralkę i Kaponierę powrócą na Łazarz (do przystanku "Głogowska/Hetmańska").

Z Łazarza nie będzie można w ogóle dojechać na Rataje tramwajem (z wyjątkiem linii nr 27, która pojedzie naokoło przez Rondo Jeziorańskiego, Most Teatralny, Strzelecką, Wildę, Hetmańską i dalej po stałej trasie na Zawady). W ciągu ulicy Hetmańskiej - pomiędzy Głogowską a 28 Czerwca 1956 r. jeździć będą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7.

Na Łazarz nie będzie dojeżdżać "trójka". Z kolei tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem przez Głogowską, Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. "Piątka" i "ósemka" będą kursować z Górczyna przez Głogowską, Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką i Bukowską. Na Górczyn dojeżdżać będzie także "dwudziestkasiódemka".

Od soboty w ogóle nie będzie jeździć "czternastka". W zamian przywrócone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 19, które jeździć będą z pętli na os. Sobieskiego trasą PeSTki i dalej pod Mostami: Teatralnym, Uniwersyteckim i Dworcowym na Dworzec Zachodni. Trasą PeSTki przez Dworzec Zachodni nie będzie już jeździć "dziesiątka".

Zmiany mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, do 3 lipca, chyba, że prace uda zakończyć się wcześniej.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 18 CZERWCA DO 3 LIPCA:

Linia nr 1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – ... – FRANOWO

Linia nr 3:
Z Wilczaka zostanie skrócona do Zawad.

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Święty Marcin – ... – STOMIL

Linia nr 8:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Pl. Wielkopolski – ... – MIŁOSTOWO

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA – Bronowa – Witosa – os. Winiary – Winiarska – Wołyńska – Małopolska – al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Linia nr 14:
Kursy tramwajów na linii nr 14 zostaną zawieszone. W zamian, we wszystkie dni tygodnia kursować będzie linia nr 19.

Linia nr 19:
Przywrócenie kursowania:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST – DWORZEC ZACHODNI

Linia nr 27:
ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – Zamenhofa – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – Grunwaldzka – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – GÓRCZYN

Linia wahadłowa nr 28:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Roosevelta – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – MARCINKOWSKIEGO – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Przystanek "Głogowska/Hetmańska" zlokalizowany będzie w pobliżu ul. Potockiej/Potworowskiego.

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - Linia T7:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – Rolna – PAMIĄTKOWA – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy na trasie przejazdu zatrzymywać będą się na przystankach: „Kolejowa”, „Traugutta” (przystanki dla linii nocnej) oraz na dodatkowym przystanku „Traugutta” (również dla tramwajów) na ul. 28 Czerwca 1956r., przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską.
Autobusy linii T7 z Łazarza w kierunku Rataj odjeżdżać będą z przystanku linii nr 79 na ul. Hetmańskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka.


Komentarze (5)

20-06-2016 21:08:36
kasia
Ciche tory to chyba obiecywali nam już przy poprzednim albo wcześniejszym remoncie. Ale wciąż jest tak samo, a teraz znów ryją dzień i noc pod moimi oknami. Czy ktoś w ogóle bada natężenie hałasu podczas remontów?
16-06-2016 15:05:01
eka z małeki
ludziska kochane tam jest strasznie przejdżcie się tam-rozumiem nie macie czasu.Gdyby tam się coś stało to dopiero byłby krzyk,że się nic nie robi,tu chodzi o życie ludzkie,uważam że czas remontu też nie jest zły.....no można się przecież ze mną nie zgadzać z pokorą przyjmę wszelką konstruktywną krytykę.
15-06-2016 22:25:42
as
Haha remont kilka lat temu robiony i znowu rozgrzebuja. Czy tam naprawde tak niemyslacy ludzie pracuja, ze nie potrafia czegos raz na kilka lat zrobic by dzialalo. Niemcy przed wojna budynki czy niektore drogi budowali i do dzis sluza. No ale oczywiscie po najtanszej opcji sie idzie byle bylo dla masy kierownikow i dyrektorow na nagrody...
15-06-2016 17:43:11
Sławomir Czyżewski
Hm, a pomiary hałasu wykonane w długi weekend majowy nie stwierdzają przekroczeń. Tak o bez inwestycji 15dB przekroczeń zniknęło w przeciągu lat 5.
15-06-2016 08:53:54
JW
Ciekawe czy to cos da ?? Dlaczego nikt odrazu nie pomyśli o CICHYCH TORACH ?? Ludzie weźcie cos z tym zróbcie bo naprawdę jest głośno w zwiazku z dziurami i uszkodzeniami torów!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: