Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM ogłosił przetarg na remont chodnika na ul. Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM ogłosił przetarg na remont chodnika na ul. Kasprzaka
20-06-2016 14:14   Janusz Ludwiczak
Dwa lata temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka. Teraz przyszedł czas na chodnik po drugiej stronie ulicy. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wymianę nawierzchni chodnika na ulicy Kasprzaka (po stronie zachodniej) na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich.

Pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Teraz przyszedł czas na stronę zachodnią. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ulicy Kasprzaka na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Niegolewskich - strona zachodnia oraz usługi związane z wykonywanymi robotami budowlanym.

Oferty przyjmowane będą do 27 czerwca w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 16. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 15 października na zrealizowanie inwestycji.

To nie jedyne remonty chodników, jakie zostaną przeprowadzone w tym roku. Ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz przeprowadzone zostaną remonty chodników na ul. Wojskowej (na odcinku od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej po stronie zachodniej) oraz na ul. Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego po stronie wschodniej). W sumie na ten cel łazarski samorząd pomocniczy przeznaczył 200 tysięcy złotych.

Ponadto w tym roku rozpocznie się remont chodnika wraz z nasadzeniem zieleni na ul. Chociszewskiego. Na ten cel Rada Miasta Poznania przekazała w grudniu ubiegłego roku blisko milion złotych w ramach tegorocznego budżetu.


Komentarze (4)

12-10-2016 16:46:31
zzzzzzzzzz
a co z chodnikiem na odcinku od Matejki do Bogusławskiego - Niegolewskich .Idąc tym chodnikiem wraz z dziećmi można połamać sobie nogi , mam nadzieję że Rada Osiedla jest przygotowana na odszkodowania.
22-06-2016 09:38:39
Tey
A co z pobliską ul. Chocieszewskiego? Ktoś się interesuje tamtejszym stanem chodników? Ktoś zwraca uwagę na szybkość, z jaką jeżdżą kierowcy po tej ulicy? Liczba aut, które tamtędy przejeżdżają codziennie, chcąc ominąć ul. Hetmańską, w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła niebotycznie. Przecież to ulica, którą dzieci chodzą do szkoły! Może ktoś sądzi, że to zbyt blisko Grunwaldu i nie warto się tym "zapomnianym przez Boga" rejonem zajmować..? Bardzo miła i przyjemna do życia ulica zamieniła się z czasem w pozbawiony drzew i zieleni parking dla słoików...
20-06-2016 20:14:24
M.
Haniu, ten chodnik nie jest jeszcze w tragicznym stanie. Jest popekany, ale całkiem równy. Płyty się rozłażą w miejscach, w których parkuja samochody. A właściwie nie rozłażą się, tylko pomysłowi sąsiedzi po wycince szybciutko zorganizowali kilka płyt i położyli je tak, żeby nikomu nie przyszło do głowy dosadzenie drzew. Widać to dobrze na 5 i 3 zdjęciu licząc od końca. A jaka była awantura, gdy inni sąsiedzi postanowili jednak uzupełnić wycięte drzewa i sami posadzili kasztanowce...
20-06-2016 16:58:51
Hania
Czas najwyzszy, te plyty chodnikowe pochodza z lat 1950-tych lub wczesniej, i nikt tam nic nie robil od tego czasu, to ile to lat ? jakies 60 lat i wiecej. Jestem ciekawa jak dlugo wytrzymaja terazniejsze chodniki kladzione z kostki, napewno nie tak dlugo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: