Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona można było poznać kulturę różnych krajów i skosztować potraw z Iranu czy Brazylii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona można było poznać kulturę różnych krajów i skosztować potraw z Iranu czy Brazylii
14-06-2016 05:18   Janusz Ludwiczak
W podróż dookoła świata można było wybrać się w niedzielę w Parku Wilsona. Przed Palmiarnią odbyło się wydarzenie pod hasłem "Global Vilage", którego celem było poznanie kultur z najdalszych zakątków świata. Mieszkańcy Poznania mogli zapoznać się z historią i tradycjami wolontariuszy, pochodzących z najróżniejszych krajów, a także skosztować narodowych potraw m.in. z Iranu, Brazylii, Gruzji czy Hong Kongu.

Przyjechali do nas wolontariusze z 12 krajów, m.in. z Hong Kongu, Brazylii, Egiptu, Iranu, Jordanii, Gruzji. Przebywają oni w Polsce w ramach 6-tygodniowej wymiany. W ciągu tygodnia uczą oni w szkołach, przedstawiają historie, zwyczaje i kulturę swoich krajów. Obcokrajowcy na początku są zagubieni, ale szybko poznają nasz kraj i miasto. Zdarzają się nawet przypadki, że niektórzy zostają tutaj na stałe. Dla przykładu dwóch chłopaków z Brazylii, którzy przyjechali na praktyki informatyczne dostali pracę i od dwóch lat mieszkają w Poznaniu. Bardzo im się tu podoba i chcą zostać na dłużej – powiedziała Katarzyna Englert z AIESEC Polska Oddział Lokalny Poznań.

Organizacja AIESEC działa w celu zwiększania świadomości kulturowej i zrozumienia świata. Wydarzeniem "Global Village" chce inspirować ludzi do zrozumienia i docenienia różnic między narodowościami i przyczyniać się do szerzenia światowego pokoju. Organizacja ta działa w ponad 120 krajach na świecie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: