Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pokopali w nogę, by uczcić pamięć Macieja Zawiei i pomóc Hospicjum Palium - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pokopali w nogę, by uczcić pamięć Macieja Zawiei i pomóc Hospicjum Palium
12-06-2016 00:49   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Ponad 400 zawodników, wśród których byli m.in. radni Miasta Poznania, osiedlowi radni z Grunwaldu, dziennikarze, kibice Lecha Poznań i uczniowie gimnazjów wzięło udział w charytatywnym Turnieju im. Macieja Zawiei, który odbył się w sobotę na boisku Gimnazjum nr 50 przy zbiegu ulic Ściegiennego i Jarochowskiego. Dochód z imprezy w tym roku zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum Palium.

To już dziewiąta edycja turnieju, który upamiętnia Macieja Zawieję, tragicznie zmarłego radnego i wielkiego miłośnika Lecha Poznań, który wiele zrobił dla rozwoju sportu w dzielnicach Poznania. I już po raz dziewiąty radni, dziennikarze i uczniowie spotkali się na boisku sportowym gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego, by zagrać w piłkę, uczcić pamięć tragicznie zmarłego przyjaciela i zebrać pieniądze na wybrany cel charytatywny.

W tym roku pieniądze zebrane z wpisowego zawodników i datków osiedlowych przedsiębiorców zostaną przekazane na potrzeby poznańskiego hospicjum "Palium".

Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ, kiedy dostajemy możliwość otrzymania pomocy finansowej to z niej korzystamy. Hospicjum ma duże potrzeby bieżące, ale zebrane fundusze zostaną przeznaczone na nasz główny cel. Jest to rozbudowa placówki i wyposażenie jej w laboratoria, by na miejscu robić badania naszym podopiecznym – powiedziała Barbara Grochal, koordynatorka Motylego Wolontariatu.

Na boisku pojawił się również Prezydent Jacek Jaśkowiak, który podziękował za organizowanie takich przedsięwzięć.

Pamięć o tych, którzy od nas odeszli i pomoc potrzebującym jest bardzo ważna. Jestem dumny, że w naszym mieście odbywają się takie imprezy. Dziękuję bardzo organizatorom i wszystkim, którzy ich wspierają – zaznaczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Maciej Zawieja w 2009 r. zginął w wypadku samochodowym. W 2006 roku został wybrany radnym Poznania z ramienia Platformy Obywatelskiej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania i przewodniczącego Rady Osiedla Górczyn. Był wielkim fanem Lecha Poznań i założycielem Uczelnianego Klubu Kibica.


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-06-2017 23:15:49
tom
Macius pamietam. Boli na mysl ile jeszcze mogles zrobic dla nas mieszkancow....dobrego.... Twoje marzenia sie spelniaja.... Kibicuj z gory z Rodzinka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: