Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 25 latach działalności z Głogowskiej znika kiosk owocowo-warzywny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 25 latach działalności z Głogowskiej znika kiosk owocowo-warzywny
09-06-2016 17:13   Janusz Ludwiczak
Po cukierni Regionalna i Dobski czy piekarni Kamiński z ul. Głogowskiej znika kolejne kultowe miejsce. Od 1991 roku przy budynku dawnego VIII LO i Zespołu Szkół Muzycznych znajdował się kiosk, w którym można było kupić owoce i warzywa. Jak przyznają ich właściciele z konkurencją jaką jest dyskont Netto nie mają oni szans i dlatego zamykają swoją budkę.

Kiosk, w który można było kupić owoce i warzywa w dość przystępnych cenach był pomocny mieszkańcom, którzy mieli na Rynek Łazarski. Jabłka czy banany kupowali tutaj również uczniowie "Ósemki" czy Zespołu Szkół Muzycznych. Jednak po 25 latach budka zostanie zlikwidowana.

Niestety z Netto nie mamy szans. Dyskont jest dla nas dużą konkurencją. Od otwarcia tego sklepu bardzo spadł ruch, jest zdecydowanie mniej pieszych na tym odcinku Głogowskiej. Byliśmy tutaj od 1991 roku, teraz będziemy handlować tylko truskawkami i szparagami, które są z naszej hodowli. Musieliśmy płacić co miesiąc aż 1,2 tys. zł czynszu za taki mały kiosk. Nie jest już to opłacalne – powiedziała p. Karolina prosząca zachować anonimowość.

Na razie nie wiadomo czy kiosk zostanie całkowicie rozebrany czy w jego miejscu będzie prowadzona inna działalność. Wszystko wskazuje jednak na to, że budkę spotka ten sam los, co znajdujący się jeszcze kilka lat kiosk Ruchu, który stał tuż obok.


R E K L A M A

Komentarze (7)

11-06-2016 17:28:31
Lundi
Ta buda urody nie przysparza i pasuje do Głogowskiej jak kwiatek do kożucha!
11-06-2016 14:34:37
eka z małeki
dobra,dobra-w pobliskim Netto towar świeży,tani i wiem skąd pochodzi a nie stare ze spalinami-a co może nie ?.Takie nasze to jak i moje-to przecież też jest sieć i to bardziej bezwzględna.Przyzwyczajenia,sentymenty oni to właśnie tak wykorzystują!.Co właśnie do powstania bezrobocia z tego powodu-to warto się nad tym mocno zastanowić zanim się coś napisze !!!!!!.
10-06-2016 18:10:48
strach
I to jest POLSKA.. nasze się likwiduje a powstaje bezrobocie
10-06-2016 13:25:15
eka z małeki
oj tam,oj tam osobiście uważam,że to szpetota i dawno powinien zniknąć a poza tym rynek dwa kroki-leniwce jedne!!!.Poza tym nie chcemy pomnika szpetoty a wstrętna buda ma stać?,ludzie mnie się podoba i popieram decyzję o jej likwidacji obojętnie czy to jest reakcja na brak zgody na postawienie wiadomego pomnika.POPIERAM-usuwać wszystkie takie szkaradztwa a miasto nam naprawdę wypięknieje!!!!!
09-06-2016 21:46:20
Aaa
Kupowałem tam dość często i pewnie nie przeniósłbym się do Netto czy na Rynek Łazarski gdyby nie właściciel czy osoba która tak codziennie siedzi - do jakiegoś czasu dzień w dzień czuć woń alkoholu i przebywa tam nie miłe towarzystwo. Podejrzewam że nie Netto ich wykańcza tylko to co w owym kiosku lub koło niego się codziennie dzieje.
09-06-2016 19:43:03
kupiec
parę razy tam coś kupiłem, ale nie ukrywam, że jest trochę drożej niż na rynku łazarskim
09-06-2016 18:53:58
kocio bez młocio
Mały ruch to swoją drogą, ale najbardziej to niestety ceny z kosmosu i co raz gorszy towar.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: