Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gala 9.5, "95 słów na 95 lat", koncert skrzypków w Twoim domu – Targi będą świętować 95-lecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gala 9.5, "95 słów na 95 lat", koncert skrzypków w Twoim domu – Targi będą świętować 95-lecie
09-06-2016 16:02   redakcja, MTP
Gala 9.5 z projektem muzycznym "Poznanianki", konkursy oraz koncerty z Henrykiem Wieniawskim w tle – to główne punkty obchodów 95. urodzin Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Za początek istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich uznaje się rok 1921, kiedy to z inicjatywy poznańskiego kupiectwa odbył się I Targ Poznański, pierwsze wydarzenie targowe w Polsce o charakterze krajowym. W roku 2016 Targi mają więc 95 lat i z tej okazji przygotowały dla mieszkańców Poznania jubileuszowe atrakcje.

Obchodom jubileuszu MTP towarzyszyć będzie muzyka Henryka Wieniawskiego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są bowiem dumne, sprawując mecenat nad odbywającymi się tym roku Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym oraz Międzynarodowym Konkursem Lutniczym im. H. Wieniawskiego.


Gala 9.5

Kulminacją obchodów jubileuszu 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie Gala 9.5, która odbędzie się w centrum kongresowo-konferencyjnym (pawilon 15). Atrakcją wieczoru będzie specjalnie na tę okazję przygotowany projekt muzyczny "Poznanianki". Będzie to koncert polskich muzycznych hitów w jazzowo-chilloutowej aranżacji poznańskich wokalistek pod opieką artystyczną Jacka Piskorza. Repertuar będzie składał się z utworów znanych i kojarzonych z Poznaniem, które otrzymają współczesne brzmienie.

Gala 9.5 będzie też w okazją do zaprezentowania północego skrzydła Centrum Kongresowego, które jest obecnie w remoncie. Powstanie tam wielopoziomowa strefa gastronomiczna. Na trzech kondygnacjach zlokalizowana zostanie ekskluzywna strefa VIP oraz ogólnodostępna cześć restauracyjna. Gala 9.5 będzie otwarta dla mieszkańców Poznania. Bilety będą rozdawane w konkursach.


"Doodle na 95-lecia MTP"

Z okazji jubileuszu 95-lecia Międzynarodowe Targi Poznańskie zaprosiły internautów do wspólnej zabawy i udziału w konkursie "Doodle na 95-lecie MTP".<.p>

Doodle to słowo pochodzące z języka angielskiego, które można przetłumaczyć jako „gryzmolenie”. Zabawa „Doodle na 95-lecie MTP” polegała na stworzeniu unikalnej grafiki, będącej modyfikacją logotypu Międzynarodowych Targów Poznańskich i liczby 95. W konkursie mógł wziąć udział każdy. Prace mogły być wykonane dowolną metodą plastyczną np. rysunek czy grafika komputerowa.

Projekty oceniała Komisja Konkursowa, która nagrodziła 6 najciekawszych projektów, kierując się ich walorami artystycznymi oraz oryginalnością. W listopadzie zostanie natomiast przeprowadzony plebiscyt wśród internautów, podczas którego będą oni mogli wskazać pracę, która podoba im się najbardziej. Głosowanie wystartuje 2 listopada i potrwa do końca miesiąca. Nagrodami w konkursie są bilety roczne na wydarzenia rodzinne organizowane przez MTP w 2017 roku oraz bransoletka elektroniczna monitorująca dzienną aktywność fizyczną jej właściciela.


"95 słów na 95 lat”

Z okazji jubileuszu Targi przygotowały specjalny konkurs. Aby wziąć w nim udział należy napisać tekst na temat MTP. Mogą to być życzenia, historia związana z MTP, czy wspomnienie z pobytu na Targach. Tekst nie może przekraczać 95 słów. Komisja konkursowa wybierze 10 tekstów, które najlepiej oddają targowego ducha. Zwycięzcy otrzymają 10 egzemplarzy książek "Historie warte Poznania" autorstwa Filipa Czekały, 10 kart wstępu na wszystkie targi z pasją w 2017 roku (np. Motor Show, Cavaliada, PGA, Rybomania, Tour Salon) i 10 podwójnych zaproszeń na jubileuszową Galę 9.5.


"Zaproś muzykę do swojego domu"

Projekt „Zaproś muzykę do swojego domu” nawiązuje do mecenatu, jaki Targi sprawują nad Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Chcąc przybliżyć muzykę skrzypcową szerszej publiczności, MTP postanowiło pokazać ją w nowoczesnym wydaniu. Dzięki projektowi poznaniacy będą mogli zaprosić skrzypcowe brzmienia do swojego domu. Akcja polega na zorganizowaniu prywatki w gronie przyjaciół. Oprawę muzyczną zapewnią Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz duet 2be Violin Duo. W repertuarze znajdą się klasyczne utwory i współczesne hity w skrzypcowych aranżacjach. Więcej informacji niebawem.


"Zajrzyj w głąb historii Targów"

Do końca roku na terenie MTP będzie można obejrzeć wystawę poświęconą historii Targów. Oprócz najważniejszych wydarzeń z życia firmy i ciekawostek związanych z jej historią, zwiedzający będą mogli zajrzeć w głąb wystawy i przez wizjer zobaczyć historyczne targowe fotografie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: